Yol Hareketinin Teşkilatı Mimarlık

Nahçıvan Üniversitesi yol hareketinin teşkilatı mimarlık bölümünde, seçkin bir mimarlık eğitimi ve yol dizayn mimarı olarak eğitim alabileceksiniz..

Yol Hareketinin Teşkilatı Mimarlık

Nahçıvan Üniversitesi yol hareketinin teşkilatı mimarlık bölümünde, seçkin bir mimarlık eğitimi alacak ve yol dizayn mimarı olarak eğitim almanın ve avantajlı kariyer olanakları elde etmenin ayrıcalığını elde edeceksiniz. 1967 yılında eğitim hayatına başlayan bu önemli kurum, Nahcivan Özerk Cumhuriyeti’nin en önemli eğitim kurumudur. Azerbaycan’ın ise en elit ve uluslararası statüsü olan yüksek eğitim kurumlarından biridir. Öğrencilerimiz üniversitenin bölümlerinde sınavsız olarak kayıt olarak eğitim olabilirler. Not ortalaması şartı ve kriteri olmadan, bir taba puan uygulaması olmadan önemli bir üniversitede eğitim almanın ayrıcalığını elde edebilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı öğrenci danışmanlarımızla her zaman size yardımcı olmaya hazırız.

Mimarlık bölümünde eğitim dört senedir ve Azerbaycan Türkçesi de eğitim dili olarak verilmektedir. Mimarlık bölümünde, öğrencilerin matematik, mimari tasarım, temel tasarım, mimari anlatım, mimarlıkta bilgisayar uygulamaları, yapı elemanları, yapı bilgisi, strüktür analiz, mimarlık tarihi, modern mimarlık tarihi, uygulama projeleri, fiziksel çevre denetimi, imar hukuku, kentsel tasarım ilkeleri, mimari koruma, yapı tesisatı gibi zorunlu derslerin eğitimi verilmektedir. Elbette çok sayıda seçmeli dersler de bulunmaktadır. Yol hareketinin teşkilatı mimarlık fakültesinin önemli bölümlerinden biridir. Bir ülkenin en önemli kalkınma kriterlerinden biri yollarının yapımı ve durumudur. Bu nedenle, mimarlık bölümünde yol mühendislerinin aldıkları eğitim ve sonrasında çalışma alanları son derece değerlidir. Toplumun ve çevrenin ihtiyaçlarının karşılanması, bu nedenle yol yapımının, planlı şekilde, belirli bir zaman aralığında, mümkün olan en uygun maliyetlerle, yapılması eğitimin temel amaçlarındandır.

Yol hareketinin teşkili mimarlık bölümünde, öğrencilerin mezun olduklarında doğru çalışmalara imza atmaları için ticari ve teknik eğitimlerin verilmesi amaçlanır. Yolların çizilmesi ve tamamlanmasını sağlayacak, köprülerin, tünellerin, geoteknik çalışmaların yapılması, çevre düzenlemesi ve taşıma planlarının hazırlanabilmesi verilen eğitimin amaçlarıdır. Gerek şehir içi yolların, gerekse şehir dışında duble yollar ile otoyolların yapılmasında eğitimli mezunların kazandırılması hedeftir. Demiryolu, kara yolları, ulaşım danışmanlığı, yol ve tünel yapımları eğitimleri okulda, gerek teorik, gerekse uygulamalı olarak eksiksiz şekilde verilmektedir. Bu noktada, uygulamalı eğitimlerin sağlanması, laboratuar ortamında çalışmaların yapılması da öğrencilerin teorik dersleri pekiştirmelerini sağlamaktadır.

Nahcivan Üniversitesi, modern eğitim uygulamaları ile dikkat çekmektedir. Bologna eğitim kriterleri üniversite tarafından benimsenmiştir. Elbette üniversitenin Avrupa Üniversiteler birliği ile birçok uluslararası üniversite kuruluşuna üye olması da önem taşımaktadır. Modern yüzü ile eğitim kalitesi yüksek ve birçok üniversite ile işbirliği olan bir kurumdur. Dört kıtada elli üzerinde üniversite ile bağlantıları olması da öğrencilerin, birçok önemli projede yer almasına, öğrenci değişim programlarına katılmalarına olanak sunmaktadır. Mezun olduktan sonra, diplomalarınızla birçok ülkede çalışabilirsiniz. YÖK tarafından tanınan bir üniversitede eğitim alabileceğiniz de unutmamalısınız. Tüm gerekli bilgileri öğrenci danışmanlarımızdan alabilirsiniz. Her zaman yurtdışında eğitiminizde de yanınızdayız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!