Azerbaycan Tarihi

Nahçıvan Üniversitesi Azerbaycan Tarihi bölümü, azerbaycan tarihi, arkeolojisi hakkında detaylı araştırma ve çalışma alanlarında...

Azerbaycan Tarihi

Azerbaycan Tarihi, Avrasya’nın Kafkasya bölgesinde yer alan bir ülke olan Azerbaycan’ın tarihini kapsayan bir çalışma alanıdır. Bu çalışma alanı tipik olarak Azerbaycan’ın eski tarihi, ortaçağ ve erken modern dönemleri ve modern tarihinin incelenmesini içerir. Azerbaycan Tarihi derslerinde tipik olarak işlenen konular arasında Azerbaycan’ı kontrol eden çeşitli imparatorluklar ve devletler, ülkenin siyasi, sosyal ve ekonomik gelişimi ve Azerbaycan’ın bölgesel ve uluslararası olaylardaki rolü yer alır.

Azerbaycan Tarihini lisans düzeyinde okumayı seçen bir öğrenciye, genellikle Tarih alanında Lisans Derecesi (BA) veya Lisans Derecesi (BS) derecesi ve Azerbaycan Tarihi uzmanlığı verilir. Azerbaycan Tarihinde bir yüksek lisans programı, Master of Arts (MA) veya Doktora (PhD) derecesine götürebilir ve Azerbaycan tarihinde daha spesifik kurslar ve araştırma fırsatları sunacaktır.

Ekonomik Azerbaycan Tarihi Eğitimi ve Diploma Denkliği

Bütçe konusunda öğrencileri zorlamayan Nahçıvan üniversitesi Azerbaycan Tarihi bölümü diploması, Türkiye’de Yüksek Öğretim Kurumu tarafından da tanınmaktadır. Yalnızca denklik sınavını vererek Türkiye’nin her yerinde bu alanda iş fırsatlarını değerlendirmek mümkün olabilmektedir. Ülke içerisinde konuşulan dil sayesinde öğrenciler eğitim süresi boyunca akademik olarak dil öğrenmiş olmaktadır. Bu durum mezun olduktan sonra öğrencilere büyük kolaylık sağlıyor. Özellikle uluslararası firmalarda yüksek statüde iş bulmak dil eğitiminden ötürü avantajlıdır. Binlerce profesyonel akademisyenden alınan Azerbaycan Tarihi bölümü eğitimi sonrasında staj işlemleri de yapılabilmektedir. Daha çok staj zamanında tecrübe edinen öğrenciler iş hayatı içinde bu zamanda bilgi alabilmektedir. Avrupa standartlarında verilen eğitim sayesinde öğrenciler kampüs içerisinde birçok alana ulaşabilmektedir. Aynı şekilde konaklama alanlarında bulunan yurtlarda da konferans salonları ve spor tesisleri mevcuttur. Bu şekilde her alanda bulunan seminerlere katılarak da sosyal olarak gelişim sağlanıyor.

Hem eğitim hem de sosyal gelişim bu alanda öğrenciler için fırsat olmaktadır. Üniversitenin gelişmiş olması sayesinde öğrenciler dünya genelinde bilinen akademisyenler ile bir arada bulunacaktır. Yüksek Öğrenim Kurumu tarafından tanınan Nahçıvan üniversitesi tarih bölümü, Türkiye’deki üniversiteler ile eşit kabul edilmektedir. Aynı zamanda kamu kurum ve kuruluşlarında da bu alan üzerinden iş imkanları değerlendirilebiliyor.

Kaliteli Eğitim

Öğrenciler eğitim alırken maddi konuda kesinlikle sorun yaşamamaktadır. Bu durum hem öğrencilere hem de öğrenci yakınlarına büyük kolaylık sağlamaktadır. Teknolojik alt yapıya sahip olan Nahçıvan üniversitesi dünyanın her yerinde öğrenci kabul etmektedir. Türkiye’den de sınavsız olarak her bölüme öğrenci kabul eden üniversitede öğrenciler kısa sürede kayıt yaptırabilmektedir. Bu alanda uzman olan kurum aracılığı ile yapılan kayıt sonrasında üniversiteye uyum sağlamak da sorunsuz olabilmektedir. Büyük çoğunluğu öğrencilerden oluşan ülkede gelişmişlikte en üst seviyede olmaktadır. Bu anlamda eğitim süresi boyunca hiçbir sorun yaşanmamaktadır.

Nahçıvan Üniversitesi

Nahçıvan Üniversitesi Azerbaycan’ın en eski üniversitelerinden biridir. 1922 yılında Nahçıvan ÖSSC hükümeti tarafından bölgedeki en yüksek eğitim kurumu olarak kurulmuştur. O zamandan beri hızla gelişiyor. Üniversite yedi fakülte ve yirmi iki bölümden oluşmaktadır. Ana çalışma alanları tarih, hukuk, ekonomi, matematik, filoloji, coğrafya ve mimarlıktır. Diğer ülkelerden öğrenciler de Nahçıvan Üniversitesi’nde öğrenim görmektedir.

Nahçıvan Üniversitesi Bölümleri

1922 yılında Nahçıvan Devlet Üniversitesi olarak kurulan üniversitenin şu anda yedi fakültesi bulunmaktadır: tarih ve hukuk; gazetecilik ve kitle iletişimi; ekonomi ve istatistik; filoloji; coğrafya ve eğitim; mimarlık ve tasarım. Üniversitede ayrıca 22 bölüm bulunmaktadır: Arapça, Türkçe, Çağatayca Türk dili ve edebiyatı, Azeri dili ve edebiyatı, Ermeni dili ve edebiyatı, Gürcü dili ve edebiyatı, Farsça dili ve edebiyatı, İbranice dil çalışmaları, Kürtçe dil çalışmaları, Süryanice dil çalışmaları; fiziksel kültür—spor eğitimi—ve pedagoji; siyaset bilimi—uluslararası ilişkiler—ve sosyoloji; tarih—tarih bilimleri—ve din.

Nahçıvan ve Azerbaycan Tarihi

Bu bölüm geçmişi incelediğimiz bir disiplindir. aynı zamanda belgeler, konuşmalar, dergiler, mektuplar ve diğer literatürler aracılığıyla geçmişi incelediğimiz bir konudur, geçmişin olayları ve zamanlarıyla ilgilenen akademik bir disiplindir. Bütün okullarda ve üniversitelerde tarih dersi okutulmaktadır. Tarih okuyan bir kişi tarihçi, tarihçi-analist veya tarih profesörü olabilir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!