Nahçıvan Devlet Üniversitesi - Coğrafya Öğretmenliği

Coğrafya Öğretmenliği

Nahçıvan Devlet Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Coğrafya Öğretmenliği bölümü hakkında merak edilenler, eğitim dili, bölüm dersleri...

İçindekiler

Coğrafya Öğretmenliği

Nahçıvan Devlet Üniversitesi - Coğrafya Öğretmenliği

Nahçıvan Devlet Üniversitesi – Coğrafya Öğretmenliği

Nahçıvan Üniversitesi Coğrafya Öğretmenliği bölümü siz değerli gençlerimizi üniversite lisans eğitimi için bekliyor. Sadece lise eğitiminizden sonra alacağınız lisans eğitimlerinde değil, master ile doktora programlarında eğitim almak için de bu seçkin üniversiteyi tercih edebilirsiniz. Üniversite eğitim fakülteleri ile son derece başarılı bir kurum olarak, yüksek eğitim otoriteleri tarafından kabul edilmektedir. YÖK tarafından tanınan bir okul olan Nahcivan Üniversitesi YÖK diploma denklik unsurları açısından da öğrencilere avantajlar sunmaktadır. 1967 yılında kurulan üniversite, sadece Nahcivan ve Azerbaycan ın değil, aynı zamanda bölgenin de en önemli üniversitelerinden biridir. Sınav şartı olmadan siz de bu üniversitede eğitim almak için öğrenci danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Yapmanız gereken, şubelerimizden, çağrı merkezimizden ya da web sitemizden ulaşmaktır.

Coğrafya Öğretmenliği bölümü, okulun seçkin ve tercih edilen bölümlerinden biridir. Pedagoji (eğitim) derslerinin yanında, coğrafya alanında; coğrafyaya giriş, kartografya, beşeri coğrafya, meteoroloji, klimatoloji, doğal ortam dersleri, teknolojik donanımlar, ekonomik coğrafya, jeomorfoloji, taşlar bilgisi, coğrafya da bilgisayar kullanımı, nüfus coğrafyası, flüvial jeomorfoloji, tarım coğrafyası, Avrupa coğrafyası, Asya coğrafyası, harita okuma yöntemleri, karst jeomorfoloji, madencilik ve balıkçılık, konut, göç, pazarlama coğrafya dersleri, coğrafi metodoloji, coğrafya felsefesi dersleri öğrencilere verilmektedir. Mekansal algılama, siyaset bilimleri, tıbbi coğrafya, iletişim bilimleri, jeopolitik, mekansal algılama, kültür coğrafyası, sanayi coğrafyası, dünyada coğrafya ve bölgelerin özellikleri dersleri gibi birçok dersin eğitimi son derece kapsamlı, bilimsel zenginliklerle verilmektedir.

Coğrafya Öğretmenliği bölümü, üniversitenin genel anlamda lisans derslerinde olduğu gibi dört senedir. Okulda eğitim dili öğrencilerimiz için son derece avantajlıdır, genel ve ağırlıklı eğitim dili Azeri Türkçesidir. Bu dil dilimize kardeş olduğundan öğrenmek kesinlikle zor olmamaktadır. Bazı bölümlerde Rusça eğitimi de verilebilir. Elbette, her iki dil seçeneği için de hazırlık sınıfında da dil eğitimi verilmektedir. Üniversitenin diğer belli başlı bölümleri ise, matematik ve enformatik bölümü, kimya ve fizik bölümleri ve diğer alanlarda öğretmenlik bölümleri, hukuk, iktisadi hukuk, veteriner hekimliği fakültesi, tıp, eczacılık ve diş hekimliği fakültesi, turizm, sosyal hizmetler, beden eğitimi ve spor bölümü, basın yayın, gazetecilik, mühendislik fakülteleri gibi birçok seçkin bölüm bulunmaktadır.

Gerek Coğrafya Öğretmenliği bölümü, gerekse diğer bölümlerde, Azeri ve Türk öğrencilerin yanında, dünya ülkelerinden birçok genç de eğitim almaktadır. Bologna eğitim kriterlerine uygun olarak eğitim veren ve Avrupa Üniversiteler Birliği üyesi olan bir üniversitedir. Geçerli diploması uluslararası anlamda size kariyer olanakları sunacaktır. Çok önemli bir özellik de Nahcivan Üniversitesi nin birçok uluslararası statüde üniversiteler birliğine üye olmasıdır. Avrupa Üniversiteler Birliği, İpek Yolu Üniversiteler birliği, uluslararası üniversiteler birliği gibi çok sayıda birlik üyesi olan bir kurumdur. Bu özellikle bile gençlerin birçok kurum ve ülke üniversitesi ile iletişime geçmelerini sağlar. Öğrenci değişim programları, başka üniversitelerde dikey geçiş, yüksek lisans ya da doktora eğitim programları seçenekleri bulunmaktadır.

Coğrafya, dünya yüzeyinin ve tüm özelliklerinin incelenmesidir. Çalışması, araştırma ve veri toplamayı içeren bir bilimdir. Coğrafyacı, bilim adamı veya kaşif olabilir; aynı zamanda bir öğretmen veya yönetici olabilir. Bir kişi aynı zamanda bir gezgin, tur rehberi veya uluslararası ticaretle uğraşan bir işadamı da olabilir. Temel olarak, coğrafya günümüz dünyasında bilinmesi gereken önemli bir konudur.

Üniversite, coğrafyada lisans ve yüksek lisans derecelerine götüren kurslar sunar. Lisans derecesi dersleri dört yıl, yüksek lisans derslerinin tamamlanması iki yıl sürer.

– Her yıl, çeşitli ülkelerden birçok uluslararası öğrenci bu bölümü okumak için bu üniversiteye gelir. Üniversite, Azerbaycan’da coğrafi bilgiyi teşvik etmenin yanı sıra, dünyanın dört bir yanından bilim adamlarının bulgularını bir izleyici kitlesine sunabilecekleri uluslararası konferanslara da ev sahipliği yapıyor. Sonuç olarak, bu üniversitedeki öğrenciler seçtikleri alanda yeni anlayışlar kazanırken dünyanın her yerinden insanlarla etkileşim kurma fırsatına sahip olurlar.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!