Yabancı Diller Fakültesi

Nahçıvan Üniversitesi Yabancı Diller Fakültesi Lisans Eğitimi, öğrencilerimizi edebiyat eğitimleri kapsamında son derece ilgi çekecekleri bir bölümdür.

Yabancı Diller Fakültesi

Nahçıvan Üniversitesi Yabancı Diller Fakültesi öğrencilerimizi edebiyat eğitimleri kapsamında son derece ilgi çekecekleri bir bölümdür. Genel anlamda, Nahçıvan Üniversitesi, uluslararası anlamda önemli yeri ve kapasitesi ile birçok ülkeden öğrencinin dikkatini çekmektedir. Hem çok zevkli, hem de edebiyat alanında kariyer yapmak ya da kendini geliştirmek isteyen gençlerin kesinlikle tercih etmesi gereken bir bölümdür. Öğrencilerimiz dünya edebiyatı bölümünde lisans eğitimi almalarını kesinlikle tavsiye ederiz. Bu olmasa bile, yüksek lisans ya da doktora eğitimi programlarından kesinlikle yararlanmalısınız. Lisans eğitimleri, dört senedir. Üniversitenin harç rakamları, yaklaşık olarak 1.200 USD ile 2.000 USD arasında senelik olarak değişmektedir. Alınan seçkin eğitim ve modern imkanlar noktasında, harç rakamlarının son derece uygun olduğunun altını çizelim.

Yabancı Diller Fakültesi – Lisans Bölümleri

Yabancı Diller Fakültesinde, farklı diller üzerine Edebiyat, Öğretmenlik ve Tercümanlık bölümleri bulunur. Yabancı Diller Fakültesinde eğitim verilen bölümler şunlardır;

Yabancı Diller Fakültesi

Lisans Programları

İngilizce Öğretmenliği
Fransızca Öğretmenliği
Rusça Öğretmenliği
Almanca Öğretmenliği
Tercümanlık (İngilizce-Azerbaycan Türkçesi)
Tercümanlık (Arapça-Azerbaycan Türkçesi)
Tercümanlık (Farsça-Azerbaycan Türkçesi)

Yabancı Diller Fakültesinin bölümlerinde, dünya edebiyatında önem taşıyan, dünya edebiyatını belirleyen, akımlar, yazarlar ve şairler, eserleri, detaylı olarak incelenir ve ders olarak öğrencilere verilir. Dünya edebiyatını belirleyen yapıtların analizleri, düşüncelerin incelenmesi ve aktarılması, bunların eğitimde ustaca verilmesi de dünya edebiyatı derslerinin içinde yer almaktadır. Dersleri ise, edebiyatın temel kavramları, pozitif edebiyat bilimi, 21. yüzyıl edebiyatı, Latin ve Yunan edebiyatı, Doğu Edebiyatı, edebi akımlar ile genel özellikler, Fransız edebiyatı, Rus edebiyatı, Alman edebiyatı, Amerikan edebiyatı, Yunan edebiyatı, İtalyan edebiyatı, İspanyol edebiyatı Türk edebiyatı konularında derslerin detaylı olarak verilmesi söz konusu olmaktadır.

Yabancı Diller Fakültesinin bölümleri, master ile doktora eğitimlerine de açık şekilde olan bir bölümdür. Uluslararası dersleri içermesi ise gençlerin birçok alanda kariyer yapmalarını sağlar. Özellikle, yazarlık ya da akademik kariyer yapmayı hedefleyen, bunu da uluslararası boyutta yapmak isteyen öğrencilerin öğrenci danışmanlarımızla zaman geçirmeden kayıt için iletişime geçmeleri önemli olacaktır. Nahçıvan Üniversitesi, birçok lisans bölümlerinde eğitim vermektedir. Yabancı Diller Fakültesi, okulun önemli bölümlerinden biridir.

Nahçıvan Üniversitesi eğitim dili olarak Azerbaycan Türkçesi kabul etmektedir. Bu özellik de öğrencilerimiz için son derece avantajlıdır. Azerbaycan Türkçesi, malum dilimize çok yakındır ve kısa sürede öğrencilerimiz gramerini öğrenirler. Kısa süren bir temel eğitimin ardından, zorlanmadan lisans senelerine geçebilirler. Öğrencilerin derslerine odaklanmaları için mükemmel bir eğitim altyapısı ve sistemi kampusta yer almaktadır. Öte yandan, sosyal yaşam da üst seviyededir. Spor ile ilgilenen öğrenciler son derece desteklenmektedir. Spor yapan öğrencilere özel burs imkanları sağlanmaktadır. Burs olanakları konusunda bol seçenekli olan üniversitelerden biridir ve öğrenci danışmanlarımızla bu konuda bilgi alabilirsiniz. Her anlamda avantajlı bir üniversite öğrencilerimizi bekliyor demek doğru olacaktır.

Nahçıvan Devlet Üniversitesi

Nahçıvan Devlet Üniversitesi tüm avantajları ile öğrencilerimizi bekliyor. Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti, Azerbaycan a bağlı özerk olan bir ülke olarak, huzurlu yaşamın sürdüğü bir Türk yurdudur. Üniversitenin bulunduğu şehir ise başkent Nahçıvan dır.

Nehir kenarında bulunan, son derece planlı bir kent olan Nahçıvan, suç oranı düşük ve medeni bir yaşam sunmaktadır. Nahçıvan Üniversitesi ise şehrin önemi noktalarından birinde, 108 hektar arazi üzerine kurulu şekilde eğitim vermektedir. Azeri Türkçesi okulun eğitim dilidir. Hazırlık sınıfından ilk sene öğrencilerimiz dili kapsamlı şekilde öğrenmektedir. Türkçemize elbette son derece yakın bir dil olduğundan, öğrenme süreci de zor olmayacaktır.

Fizik, öğretim tasarımı, grafik, görsel okuryazarlık ve yaratıcılık, işletim sistemleri ve uygulamaları, internet tabanlı programlama, uzaktan eğitim, bilim ile teknoloji tarihi, özel eğitimde teknoloji uygulamaları, sınıf yönetimi, çoklu ortam tasarımı ile yönetimi, bilgisayar ağları ile iletişim, topluma hizmet uygulamaları, web tasarımı, öğretmenlik uygulamaları gibi dersler kapsamlı şekilde öğrencilere özenle verilmektedir. Gerek teorik eğitimler, gerekse derslerin pratik uygulamaları eksiksiz şekilde öğrencilere aktarılır. Tüm kampüs alanında internet donanımı da bulunmaktadır. Modern laboratuarlar ve yeni tekniklerin uygulanması da eğitim kalitesini yükseltmektedir.

Fakültelerin eğitim binalarında öğrencilerin modern ve rahat dersliklerde eğitim alması sağlanmaktadır. Akademik personelin kalitesi ise tartışılmaz. Giderek uluslararası alanda daha çok kendini gösteren akademik kadro öğrencilerin mükemmel bir eğitim almasını sağlamaktadır. Diplomalarınız uluslararası alanda geçerli olacak çünkü akreditasyonu yüksek bir üniversiteden mezun olacaksınız. Birçok ülkede kariyer yapma şansınız olacak, buna ülkemiz de dahildir. YÖK tarafından tanınan bu kaliteli üniversiteden alacağınız diplomanız da denklik unsurları bakımından avantajları sunacak sizlere. Eurostar olarak her zaman yanınızda, eğitiminiz sırasında da size destek olacağımızdan emin olabilirsiniz.

Huzurlu bir kentte, kardeşlerimizin arasında, ayrıca farklı ülkelerden gelen yaşıtlarınız öğrenciler ile birlikte eğitim alma şansı sizleri bekliyor. Medeni bir üniversite, Bologna esaslarına uygun eğitim alma şansı için bu fırsatı değerlendirin.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!