Veterinerlik

Nahçıvan Üniversitesi veterinerlik bölümü, modern eğitim anlayışı ve ileri teknolojik imkanlarıyla sizleri bekliyor.

Veterinerlik

Nahçıvan Üniversitesi veterinerlik bölümü, modern eğitim anlayışı ve teknolojik donanımlarıyla sizleri bekliyor. Nahçıvan’ın yüz akı olan bu seçkin üniversitede siz de öğrenci olabilirsiniz.

Nahçıvan Üniversitesi veterinerlik Bölümün Eğitim Olanakları Nelerdir?

Veterinerlik bölümü dört yıllık bir lisans bölümüdür. Üniversitenin resmi dili Azerbaycan Türkçesidir. Fakat üniversite dil yeterliliği itememektedir. Bu eksiğinizi kayıt yaptırdıktan sonra dil hazırlık eğitimiyle tamamlayabilirsiniz. Azerbaycan Türkçesi öğrenmesi kolay bir dildir, Nahçıvan’da zorluk yaşanmayacaktır. Hazırlık sınıfında sizleri gramer derslerine ek olarak imkanı sunulmaktadır. Böylece dili mükemmel seviyede öğrenebileceksiniz. Öte yandan, bazı bölümlerde Rusça geçerli olup bu dilin de eğitimi verilmektedir.

Veterinerlik bölümünde, anatomi, organik kimya, medikal biyoloji, veterinerlik tarihi, bilgisayar, anatomi, preparat hazırlama teknikleri, embriyoloji, histoloji, medikal botanik, medikal fizik, fizyoloji, genetik, mikrobiyoloji, egzersiz fizyolojisi, evrim biyolojisi, hayvan davranışları dersleri verilir. Viroloji, entomoloji, parazitoloji, patoloji gibi çok sayıda dersin gerek teorik, gerek pratik anlamda eğitimini bu üniversitede bulmak mümkündür.

Nahçıvan Üniversitesi Kampüs Olanakları

Nahçıvan Üniversitesi, 108 hektarlık alana yayılan kampus alanı ile öğrencilere mükemmel bir çalışma alanı sunmaktadır. Buna veteriner hekim eğitimi alan gençler de dahildir. Öğrenciler modern ve geniş laboratuvarlarda deneylerini yaparlar. Hayvanların üzerinde üniversite çiftlik alanlarında rahatlıkla incelemelerini yapabilirler ve mesleklerini mükemmel bir pratik eğitim ile pekiştirme şansları olur. Eğitim kalitesinin yanında, öğrencilerin ihtiyaçları olan her detayın da kampus içinde mevcut olduğunu belirtelim. Bilgisayar ve internet sistemi tüm öğrencilere sunulmaktadır. Kütüphaneler, etüt salonları, yemekhaneler, spor salonları ve alanları, sanat odaları ve merkezleri, yurtlar ve diğer tüm birimler eksiksiz şekilde kampus yerleşkesinde bulunmaktadır. Tüm öğrencilerin sosyal aktivitelerden yararlanmasına izin verilir ve imkan yaratılır. Spor yapan gençlere ise çeşitli burs olanakları da sağlanmaktadır.

Sınavsız Üniversite İmkanı Nahçıvan Üniversitesi’nde

Lise eğitiminden sonra hiçbir sınava tabi olmadan bu bölümde eğitime başlayabilirsiniz. Mezuniyetiniz sonrasında sahip olacağınız diploma ile mesleğinizi ülkemizde hiçbir denklik sorunu yaşamadan icra edebilirsiniz.

Bu üniversitede Lisans eğitimini tamamlayan gençler, birçok üniversitede ya da seçkin eğitim kurumunda yüksek lisans ve doktora programları eğitimlerine devam edebilirler. Bu üniversitenin 4 kıtada 50 üzerinde üniversite ile işbirliği bulunmaktadır. Ayrıca uluslararası bir çok üniversiteler birliğine üyedir.

Düşük Eğitim Maliyeti

Bu bölümün yıllık eğitim ücreti 2000 $ dan başlamaktadır. Ekonomik ücret imkanının yanında öğrencilerimiz çeşitli burs olanaklarından da yararlanabilirler.  Azerbaycan’da Kardeş ülkede samimi bir atmosferde çok kültürlü ve dilli bir ortamda alacağımız eğitimin bize kazandıracakları göz önüne alındığında bu miktar çoğu ülkenin maliyetinin altında kalmaktadır.

Nahçıvan’da Veterinerlik Ana bilim Dalı, hayvancılık, sığır, koyun ve kümes hayvanları, su hayvanları, çiftlik hayvanlarının yetiştirilmesi ve üretimi ile sağlık hizmetlerinin sağlanması konularında öğrenci yetiştiren bölümdür. Veteriner Fakültesi’nde öğrenciler bilimsel eğitim almaktadır. Veteriner hekim nedir? Mezunlar ne yapar? Bir rehber olarak sizin için bazı bilgileri bir araya getirdik.
Veterinerlik Ana bilim Dalı, hayvan biyolojisi konusunda detaylı ve uygulamalı eğitim veren bir lisans bölümüdür.

Veterinerlik Bölümü Tanıtım ve Bilgilendirme

Nahçıvan Veterinerlik Ana bilim Dalı beş yıllık bir lisans bölümüdür. Veterinerlik Ana bilim Dalı’nda öğrenim görenler, tüm dersleri başarı ile geçmeleri halinde “Veteriner Koleji Diploması” almaya hak kazanırlar. Daha sonra bu bireyler “Veteriner Hekim” unvanı ile çalışma hayatına ilk adımlarını atabilirler. Veteriner Ana bilim Dalı’nda öğrenciler ağırlıklı olarak biyoloji ve kimya dersleri almaktadır.

Veterinerlik Ana bilim Dalı nedir?

Veterinerlik Ana bilim Dalı hayvancılık, hayvan bakımı, hayvansal üretim gibi birçok disiplini kapsayan bir lisans bölümüdür. Bu bölümde okumak üzere olan öğrenciler için sadece hayvanları sevmek ve bu kariyeri başarıyla tamamlamak yeterli değildir. Aynı zamanda bu kişiler hayvanlara karşı hoşgörülü, sabırlı ve özverili, disiplinli, sorumlu ve zor koşullarda çalışmaya karşı dirençli olmalıdır.

Veterinerlik bölümünün amacı nedir?

Veterinerlik Ana bilim Dalı’nın amacı hayvanların sağlıklı üremesini sağlamak, hayvan beslemek, hayvan hastalıklarını incelemek ve hayvanları tedavi etmektir. Hayvanların üremesi, üremesi ve üremesi gibi konularda araştırma yapan veteriner departmanının birçok önemli sorumluluğu vardır. Veterinerlik Ana bilim Dalı hayvan biyolojisini inceler.

Veteriner mezunları ne iş yapar?

Hayvan hastalıkları için uygun tedavileri bulmak ve uygulamak, hayvanların sağlıklı üremelerini sağlamak ve hayvanların üremelerini kontrol etmek bir veterinerin temel sorumluluklarından biridir. Veteriner hekimler ayrıca hayvan biyolojisi üzerine araştırma ve araştırma yaparlar.

Veterinerlik bölümü kaç yaşında?

Veterinerlik Ana bilim Dalı beş yıllık bir lisans bölümüdür. Bölümde okutulan dersleri başarı ile tamamlayan öğrenciler veteriner hekim olarak göreve başlarlar. Ülkemizde “hayvan hekimliği” olarak da bilinen bu meslek, sadece hayvanların tedavisini sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda hayvanlarla ilgili birçok çalışmaya da sağlıklı rehberlik sağlıyor.

Veterinerlik okumak için ne gerekir?

Veteriner Ana bilim Dalı’nda öğrenim görmek için öğrencilerin TYT ve AYT sınavlarını geçmeleri ve başarı ile geçmeleri gerekmektedir. Bu bölümü seçenlerin hayvansever, merhametli, sabırlı, özverili ve uzun süreli zorlu çalışma koşullarına dayanabilen kişiler olması gerekmektedir.

Veterinerlik Bölümü İngilizce eğitim veriyor mu?

Veterinerlik Bölümü Türkçe eğitim veren bir bölümdür. Ancak bazı üniversiteler öğrencilere İngilizce hazırlık sınıfları sunduğundan, öğrenciler yabancı dil eksikliklerini tamamlama fırsatı bulmaktadır.

Veteriner Ana bilim Dalı’na kabul edilen öğrenciler için puan türleri nelerdir?

Veteriner Ana bilim Dalı, TYT ve AYT sınavlarından alınan sayısal puanlara göre öğrenci kabul etmektedir. Bu bölümde eğitim alacak kişilerin dijital becerileri yüksek olmalıdır.

Veterinerlik programı nedir?

vücut sıvılarının biyokimyası

Veterinerlik Tarihi ve Deontoloji

organik Kimya

anatomi

biyokimya

histoloji

fizyolojik

Et ve et ürünleri histolojisi

Gastrointestinal lenfoid doku

Hayvan Davranışı

Veterinerlik Ana bilim Dalı’nda öğrenim gören öğrencilere, özellikle derslerine yönelik biyoloji ve kimya dersleri vermek.

Veterinerlik sektöründe iş imkanları ve imkanları nelerdir?

Veteriner hekimler birçok alanda çalışabilirler. Bu kişiler hayvan bakımı, hayvansal üretim, hayvancılık, hayvan sağlığı, hayvan üreme kontrolü gibi birincil görevlerini yerine getirirler. Aynı zamanda veteriner hekimler birçok hayvan biyolojisi üzerine araştırma ve araştırma yapmaktadır.

Nerede iş ve iş bulabilirim?

sığır çiftliği

Veteriner Kliniği

hayvan Hastanesi

gıda kontrol merkezi

iş ünitesi

Yem fabrikası

ilaç firması

Veterinerlik Ana bilim Dalı’nın çalışma alanları nelerdir?

Veteriner hekimler kendi iş yerlerinde veya birçok kurum ve kuruluşta çalışma imkanına sahiptir.

 

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!