Turizm Yönetimi

Nahçıvan Üniversitesi Turizm Yönetimi bölümü öğrencilerimizin kesinlikle değerlendirmeleri ve tercih etmeleri gereken bir bölümdür.

Turizm Yönetimi

Nahçıvan Üniversitesi Turizm Yönetimi bölümü öğrencilerimizin kesinlikle değerlendirmeleri ve tercih etmeleri gereken bir bölüm. Turizm alanında uluslararası statüsü olan bir üniversitede eğitim almak demek sadece bir ülkede değil uluslararası platformlarda çalışma imkanı bulmak anlamına gelmektedir.

Nahçıvan  Üniversitesi aktif olarak yüzlerce öğrenciye lisans derecesinde eğitim verirken yüksek lisans ile doktora eğitim imkanlarıyla akademik seviyesini ileriye taşımayı hedefi haline getirdiğini kanıtlıyor. Üniversite eğitim dili, Azeri Türkçesi ile Rusça dillerindedir ancak bazı bölümlerde Rusça eğitim verilmektedir. Bunun yanında hazırlık sınıfında öğrencilerine mutlaka dil eğitimi verilmektedir. Dört sene süren turizm eğitimi sonunda öğrenciler üstün bir donanımla  mezun olurlar.

Turizm Yönetimi Bölümü Müfredatı

Bu bölüm müfredatı: temel hukuk, iktisat, genel işletme, genel muhasebe, girişimcilik, konaklama hizmetlerinde kalite yönetimi, yabancı dil, otel hizmetlerinde konaklama, genel turizm bilgileri, otel işletmelerinde destek hizmetleri, insan kaynakları yönetimi, turizm pazarlaması, kongre ve etkinlik yönetimi gibi zengin bir ders içeriğine sahiptir. Bu derslerin seçkin akademisyenler tarafından veriliyor olması da buradan alınacak diplomayı daha değerli hale getiriyor.

Turizm programı dahilinde sunulan staj bölümün son derece önemli noktalarından biridir. Üniversitenin önemli bağlantıları sayesinde, birçok ülkede ve önemli kurumlarda staj yapma imkanı bulabilirsiniz. Mezun olduktan sonra çalışma imkanları, farklı üniversitelerde yüksek lisans ile doktora eğitimi olanakları, öğrenci değişim programları ve önemli projelere katılma imkanları da sizleri bekliyor.

Sınavsız Üniversite Denklik Şartı Sağlayan Diploma

Nahçıvan Üniversitesi, 50’nin üzerinde üniversite ile işbirliği bulunan bir kurumdur. Ayrıca, birçok kıtada işbirlikleri, uluslararası üniversite birlikleri üyelikleri ile son derece dikkat çekmektedir. YÖK tarafından tanınan bir üniversite olarak öğrencilerine, YÖK diploma denkliği avantajları da sunmaktadır.

Nahçıvan Üniversitesinde eğitim almak için herhangi bir sınava girmenize gerek yoktur. Bununla birlikte Anadolu liseleri, fen liseleri ya da ülkemizde meslek liselerinin herhangi birinden mezun olmanız kayıt başvurusu için yeterlidir. Böylece kariyerinizi tamamlamanızda büyük kolaylığa erişmiş olursunuz.

Ucuz Üniversite Eğitimi

Harç ücretleri 1.500 $ ile 2.800 $ arasında seyretmektedir. Kampus alanında bulunan imkanlar, gençlerimizin ekstra olarak zorlanmadan eğitim bütçelerini yapmalarına olanak sağlar. Buna göre, yeme içme harcamaları yemekhanelerde uygun fiyatlara karşılanabilir. Öte yandan, yurtlar öğrencilerimizin kalması için son derece uygundur. Ekonomik bir bütçe ile harcamalarınızı zorlanmadan ayarlayabilirsiniz.

Nahçıvan Azerbaycan güvencesinde olan sevimli bir ülkedir. Azerbaycan a bağlı olarak, özerk statüde bir cumhuriyettir. Azerbaycan Türkleri olarak dost ve kardeş soydaşlarımızdır. Bir yurtdışı üniversitesine eğitime giderken alışma sürecinin zorlayıcı olması herkesin malumudur. Buna göre, aynı dili konuştuğumuz, geleneklerimizin bir olduğu, kalbimizin bir attığı bir halkın arasında eğitim almak kesinlikle çok avantajlıdır.

Tüm bilgileri en güncel haliyle ve aklınıza takılan her ayrıntı için 29 yıllık deneyimimizle yanınızdayız. Danışmanlarımız deneyimlerimizi samimi bir ortamda aklınızda hiçbir soru işareti kalmayacak şekilde paylaşmaktan mutluluk duyacaktır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!