Rusça Öğretmenliği

Nahcivan Üniversitesi Rusça Öğretmenliği eğitimi alabileceğiniz son derece seçkin bir bölüm. Hayallerinizi gerçekleştirmenin tam zamanı.

Rusça Öğretmenliği

Hayallerinizi gerçekleştirmenin tam zamanı. Nahçıvan Üniversitesi, Rusça Öğretmenliği eğitimi alabileceğiniz son derece seçkin bir üniversitedir.

Rusça, dünyada en yaygın konuşulan dillerden biridir. Aynı zamanda Rusya, dünya ülkeleri ile ticari siyasi ve sosyal etkileşimi yüksek bir ülkedir. Tüm dünya ülkeleriyle birlikte ülkemiz ve Rusya arasında ise tarihten gelen kopmaz bağlar mevcuttur. Bu da kültürel anlamda yakın ilişkiler oluşmasına sebep olmaktadır. Bu şartlar göz önünde bulundurulduğunda Rusça Öğretmenliği bölümü mezunu olmak öğrencilere dünya kültüründe yorum yapmada büyük avantajlar kazandıracaktır.

Neden Nahçıvan Üniversitesi?

Rusça Öğretmenliği eğitimi almak için seçebileceğiniz en doğru kurumların başında Nahçıvan Üniversitesi gelir. Neden Nahçıvan Üniversite’si? Çünkü Nahçıvan Azerbaycan’a bağlı olan, özerk statüde bir cumhuriyettir. Bununla birlikte dost ve kardeş ülkemiz Azerbaycan toprağıdır. Azerbaycan halkının eğitime önem veren tavrı, üniversitelerindeki eğitim kalitesini ileri seviyelere taşımaktadır. Bu anlayışla kurulmuş ve gelişimini sürdürmüş önemli üniversitelerden biri de Nahçıvan Üniversitesi’dir. Bu üniversite, eğitim hayatına 1967 yılında başlamıştır. Kurulduğu bu tarihten itibaren kesintisiz yükselen eğitim kalitesi ivmesiyle dikkatleri üzerine çekmiştir. Dört kıtada, onlarca üniversite ile işbirlikleri bulunan, uluslararası üniversiteler birliği üyesi olan seçkin bir eğitim kurumudur. Üniversite, geniş alana yayılmış bir kampüs alanına sahiptir.

Rusça Öğretmenliği Bölümü Müfredatı

Rusça Öğretmenliği, dört senelik lisans bölümü olarak eğitim sunar. Bölümde verilen dersler; eğitim dersleri, okuma dersleri, fonetik, konuşma dersleri, yazma, gramer, dinleme ve anlama, Rusça Türkçe çeviri dersleri, Eski Rus Edebiyatı, morfoloji, 18. yüzyıl Rus edebiyatı, 19. yüzyıl Rus edebiyatı, 20. yüzyıl Rusça edebiyatı, sentaks, Rusça kompozisyon, Rus dili ve edebiyatı çalışmaları, çağdaş Rus edebiyatı, ileri gramer, sözlü anlatım, Rusça deyimler ve atasözleri dersi, topluma hizmet uygulamaları, Rusça metin analizi ve birçok eğitimi pekiştiren seçmeli derslerin eğitimleri öğrencilere verilmektedir. Bunun yanında okul, Bologna esaslarına uygun bir eğitim sistemi uygulamaktadır. Buna göre tüm öğrenciler, modern bir sistemle ve eşit şartlarda eğitim alırlar.

Diploma Denkliği ve İş İmkanları

Üniversitenin üyesi ve işbirliği içinde olduğu kurumlar arasında, Avrupa Üniversiteler Birliği, Avrupa Rektörler Kulübü, Asya Üniversiteler Birliği, Karadeniz Üniversiteler Birliği, İpek Yolu Üniversiteler Birliği ve Kafkas Üniversiteler Birliği gibi birçok seçkin kuruluş bulunmaktadır. Bu iş birlikler çerçevesinde kurumlarla sıkça çalışmalar ve araştırma projeleri yapılmaktadır. Bu çalışmalar mezunlar için son derece önemlidir çünkü uluslararası çalışmalara katılmak ve üniversitenin sunduğu staj imkanının geniş olması öğrencilerin kariyer gelişimleri açısından gereklidir. Bu şekilde donanımlı bir şekilde mezun olan öğrenciler iş hayatına önde başlayacaklarıdır. Öte yandan, akreditasyonu olan uluslararası anlamda geçerli bir diploma ile mezun olmak da büyük bir avantajdır.

Azerbaycan’ın seçkin üniversiteleri öğrencilerimize sınavsız olarak üniversite kapılarını açmaktadır. En doğru kurumlarda alacağınız eğitimi sorunsuz tamamlamak için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız yanınızda.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!