Romano-Germen Dilleri Departmanı

Nahçıvan Üniversitesi Yabancı Diller Fakültesinde yer alan Romano-Germen Dilleri Departmanı ülkemizde saygın bir dil dilimci, tarihçi, ara...

Romano-Germen Dilleri Departmanı

Nahçıvan  Üniversitesi Yabancı Diller Fakültesinde yer alan Romano-Germen (Latin) Dilleri Departmanı, ülkemizde saygın bir dil bilimci, tarihçi, araştırması olmanız için size eğitim kapılarını açacak muhteşem bir okul ve bölüm. Lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimleri seçenekleri sunan bu bölümde, öğrenci olarak uzmanlaşacağınız mükemmel bir eğitim alacaksınız. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız ile bağlantıya geçin ve en kısa zamanda bu seçkin bölümde eğitim alma seçeneklerini inceleyin, kararınızı verin. Bölüm hakkında öğrencilerimizin bilmesi gereken önemli detaylar ve özellikler bulunmaktadır. Elbette Nahçıvan Üniversitesi de ülkenin en önemli üniversitelerinden biri olarak bölümleri ile öğrencilerimizi bekliyor.

Romano-Germen Dilleri

Roma dilleri, Hint Avrupa dil ailesinin bir üyesi olan dil sınıfıdır. Roma İmparatorluğu’nda konuşulan, aynı zamanda resmi olarak kullanılan Latince dilidir. Latince geçmiş yüzyılların en çok konuşulan diliydi. Osmanlı İmparatorluğu döneminde de padişahlarımızın ve devlet erkanının hemen hepsi Latince bilirdi. Bu nedenle, tarih eğitimi almak ya da aldıkları eğitimin pekişmesini sağlamak isteyen öğrencilerin kesinlikle Latince bilmesi gerekir. Ülkemizde dünya genelinde başarıları ile adından söz ettiren tarih profesörlerinin ve tarih üzerinde çalışan araştırmacıların tamamı Latince bildikleri için bir adım öne çıkmaktadır. Çünkü önemli kaynakların ve tarihi eserlerin hemen hepsi Latince dilinde yazılmıştır. Gerek Avrupa tarihi, gerekse Osmanlı ve Türk tarihini donanımlı incelemek için kesinlikler Roma dilleri olan Latince dillerinin öğrenilmesi gerekmektedir.

Romano-Germen Dilleri Departmanı – Bölümleri

Roma dilleri bölümü, öğrencilere son derece donanımlı şekilde, Klasik Latince ve Genel Latince eğitimi vermektedir. Klasik Latince Roma edebiyatında olan dil olup, genel Latince ise halk arasında kullanılan dildir. Nahçıvan Üniversitesi Roma dilleri bölümü lisans eğitimlerinde dört yıl öğrencilere eğitim vermektedir. Yüksek lisans eğitim seçenekleri de sizleri bekliyor. Dil eğitim fakültesinin en önemli bölümlerinden biridir. Dil bilimlerinin temeli Latince’dir. Bu nedenle, dil eğitimi alan, bu alanda kendini geliştiren gençlerimizin kesinlikle Roma dilleri eğitimi alması gerekmektedir. Turizm, tarih, arkeoloji, dil bilimleri gibi alanlarda kariyer yapmak isteyen gençlerimiz, sizi araştırmalarınızda bir değil birkaç adım önde kılacak bir avantaj elde etmek istiyorsanız, mutlaka Latince eğitimi almak için üniversite hakkında öğrenci danışmanlarımızla iletişim kurmalısınız.

FAKÜLTE DEPARTMAN LİSANS YÜKSEK LİSANS
Yabancı Diller Fakültesi Romano-Germen Dilleri Departmanı Almanca Öğretmenliği Dilbilim (Almanca)
Yabancı Diller Fakültesi Romano-Germen Dilleri Departmanı Fransızca Öğretmenliği Dilbilim (Fransızca)

Nahçıvan Üniversitesi

Nahçıvan  Üniversitesi 100 hektarın üzerinde alanı olan kampusu ile öğrencilere gerek eğitim kalitesi açısından, gerekse sosyal yaşam açısından geniş olanaklar sunan bir kurumdur. Azerbaycan Nahçıvan’ın önemli ve köklü üniversitelerinden biridir. Ülke öğrencilerinin yoğun talep gösterdikleri bir kurum olmakla birlikte, öğrencilerimiz de bu kaliteli kurumda eğitim almaktan son derece memnundur. Uygun harç rakamları, 1.200 USD ile 2.000 USD arasında düzenlenmektedir. Akademik kadro ile eğitim kalitesinin pekişmesinde son derece önemlidir. Seçkin profesör ve doçent kadrosu ile öğrencilerin özenli eğitim aldıklarını belirtelim. Uluslararası anlamda geçerli diploma ve YÖK diploma denklik avantajları da öğrencilerimiz için önemli kazanımlar olmaktadır.

 

 

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!