Resim

Sanat düşünebilen gerçeği görebilen toplumu anlayabilen insanların işidir. Resim bölümü, Sanatı anlayıp kavrayan bireyler, hem kendini hem ...

Resim

Sanat, yenilikleri takip etmek ve uygulamalara katılmakla kendinizi geliştirebileceğiniz bir branştır. Çünkü sanata ilgisi olan bireyler her detayı süsleme, geliştirme, yeniden yapılandırma yeteneğini daha iyi noktalara taşıma arzusu içerisindedirler. Tüm bunları da, deneyerek ve yetkin hocaların rehberliğinde sanatın imkanlarından, geçmişinden ve ekol bazında gelişmelerden haberdar olarak gerçekleştirebilirler. Bu anlamda değerlendirildiğinde Nahçıvan Üniversitesi Sanat Fakültesi Resim bölümü, sanat ruhu taşıyanlar için en iyi alternatifler arasında olabilir. Sanatçı kişiliğine sahipseniz Nahçıvan Üniversitesi tam size göre. Zira üniversitenin ortaya çıkan her yeni sanatsal faaliyetleri lisans derecesinde eğitimle destekleyen geniş vizyonuyla “Sanatta ben de varım!” diyebilirsiniz.

Nahçıvan Üniversitesi’nin Sanat’a Katkıları

Nahçıvan Üniversitesi, hem geleneksel hem de modern sanat akımları çerçevesinde eğitim müfredatını güncel tutar. Aynı zamanda eğitim kadrosunun hassas dokunuşları sanat yorumunda öğrencilere sanatta özgünlüğe giden yolu gösterir. Nahçıvan Üniversitesi’nin Resim branşı bu felsefeyle açılmış ve müfredatı belirlenmiş programlardan biridir. Bu program, akademik kadrosu ve titizlikle hazırlanmış müfredatıyla öğrencilere sanatı çok farklı perspektiften okuma zemini hazırlar. Nahçıvan Devlet Üniversitesi Sanat Fakültesi Resim bölümü; sanatın görünen yüzüyle yetinmeyen, ayrıntıya dikkat eden ve renkleri hayat felsefesi hale getirenler için bulunmaz bir atölyedir.

Sanat Bölümü ve Eğitim Olanakları Nelerdir?

Nahçıvan Üniversitesi, eksiksiz ve güncel müfredatıyla sanat ruhuyla zamana meydan okumak isteyenlerin evidir. Akademik kadrosunun donanımı sizleri çağın ilerisine taşıyacak. uygulama atölyelerinin çeşitliliği ve her fikri ve hissi destekleyen özgür eğitim ortamıyla da hassas ruhunuz kendini evinde hissedecek. Buradan mezuniyetleri sonrasında sanata damgasını vurmuş pek çok genç mevcuttur.

Resim bölümü müfredatındaki sanat akımları, sanat tarihi ve resmin başlangıcı dersleri ile eğitiminize alanınızdan haberdar olarak başlayacaksınız. Resim çizme teknikleri, tasviri sanat ve resim bütünlemesi dersleri ile de yeteneklerinizin sınırsızlığına tanık olacaksınız.

Çağın ilerisinde müfredatı ile sanatı tanırken uygulama atölyelerindeki deneyimlerinizle geçen zamana eşsiz bir değer katacaksınız. Burada alacağınız eğitimle içinizdeki duyularına yeni boyutlar kazandıracaksınız. Buna ek olarak da,  girişimlerinizi destekleyen eğitim ortamı ve uygulama imkanlarıyla alanınızda büyük ilerlemeler katedeceksiniz.

Çok Dilli Sanat Evrenine Yolculuk Yapın

Sanatın dili evrenseldir farkındayız fakat kendimizi kelimelerle açıklamanın konforundan vaz mı geçeceğiz? Sanatın soyut evreninde var olurken kelimelerin sınırlarından da kurtulmaya ne dersiniz? Hem dil gelişimi hem de  uygulamaları boyutunda değerlendirildiğinde Nahçıvan Üniversitesi alanında zirve kurumlardan biridir. Çünkü burada Azeri Türkçesi, Rusça ve İngilizce dillerini anadiliniz seviyesinde öğrenme imkanı ve eşsiz bir  ortamı vardır.

Konaklama Kolaylığı ve Diploma Denkliği

Üniversiteden alacağınız diplomanın YÖK denkliği vardır. Buna ek olarak da Mavi Diploma imkanıyla Avrupa’da çok geniş sahada iş imkanına sahip olacaksınız.

Yurt imkanlarının çeşitliliği ve ekonomik şartlarda özel ev tutma imkanıyla Nahçıvan’da konaklama ihtiyacını gidermek çok kolay ve düşük maliyetlidir. Ekonomik üniversite maliyeti ve konaklama şartlarıyla kariyerinize sınavsız başlangıç yapın.

Doğru Şartlarda Tam Zamanında Doğru Yerde

Yurtdışında eğitim süreçleri bilgilendirmesi ve süreç takibi hizmetlerimizle Eurostar Yurtdışı Danışmanlık olarak yanınızdayız. 29 yıllık deneyimimizi samimi bir atmosferde öğrencilerimizle paylaşıyoruz. Alanında uzman danışmanlarımız tercih, kayıt ve konaklama noktasında sizleri yalnız bırakmayacaklar.

 

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!