Psikoloji

Nahçıvan Üniversitesi psikoloji bölümü, ideallerinizdeki psikoloji eğitimini almanız için ideal bir seçenektir.

İçindekiler

Psikoloji

Nahçıvan Üniversitesi psikoloji bölümü, ideallerinizdeki psikoloji eğitimini almanız için ideal bir seçenektir. Psikoloji biliminin önemi giderek çok daha fazla arttı ve elbette artık geniş kariyer ile çalışma alanları olan bir bölüm. Gençlerimizin dünyanın birçok yerinde, elbette ülkemizde de bu eğitim ile kariyerlerini yapabileceklerini belirtelim. Ülkemizde önemli üniversitelerin psikoloji fakültelerine bir sınav sisteminde malum şekilde girmeden ve belirli bir puanı almadan girmenin mümkün olamayacağını belirtelim. Bu durum elbette öğrencilerimiz açısından zorlayıcı bazı durumları beraberinde getirmektedir, stres ya da hazırlık noktasında yapılan harcamalar gibi. Oysa, Nahcivan Üniversitesi öğrencilerimizi lise eğitimlerini tamamlamalarının ardından sınavsız olarak diploma ile başvuru şeklinde kabul etmektedir.

Psikoloji bölümü öğrencilerimiz gibi, dünyanın birçok ülkesinden öğrencilere eğitim veren, modern bir altyapı ile uygulamalı eğitim sunan, ayrıca seçkin, elit akademik kadrosu ile dikkat çeken bir bölümdür. Okulun diğer bölümleri gibi… Felsefe, psikolojiye giriş, istatistik, sosyoloji, kişilik, psikoloji tarihi, araştırma yöntemleri, gelişim psikolojisi, mesleki sorumluluk ve etik, öğrenme psikolojisi, sosyal psikoloji, bilgi teknolojileri kullanımı, eleştirel düşünme ile yaratıcılık ve girişimcilik dersleri, psikopataloji, fizyolojik psikoloji, klinik psikoloji zorunlu dersleri ile çok sayıda seçmeli dersler üzerinden kapsamlı lisans eğitimi verilmektedir. Seçmeli dersleri öğrencilerin ileride mesleki hayatlarında uzmanlaşmak hedefledikleri alanlara göre tercih etmeleri önemlidir. Sizinle yakından ilgilenecek, son derece seçkin hocalarınızla en uygun seçimler ve kariyer hedefleri belirleyeceksiniz.

Yüksek lisans eğitimleri üniversitede iki seneyi kapsamaktadır. Dört senelik lisans eğitiminizin ardından, master programları ile eğitiminize uzmanlaşmak istediğiniz alana göre devam edebilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız olarak, yurtdışında öğrencilerimizin mümkün olan en uygun üniversitelerde, en avantajlı ve kaliteli, aynı zamanda en ekonomik rakamlı eğitimleri almaları için çaba sarf etmekteyiz. Üniversitelerle bağlantılarımızı her zaman bu kriterleri ön planda tutarak yapmaktayız. Yurtiçi hizmetlerimiz kapsamında, Nahçıvan Üniversitesi psikoloji bölümüne kayıtlarınız ile birlikte vize ve öğrenci oturma izinlerinizin alınması gelmektedir. Nahçıvan a ulaşmanızla birlikte, öğrenci danışmanlarımız havaalanında sizi karşılayacaklar ve üniversiteye transferiniz yapılacak.

Öğrencilerimizin sağlık sigortası işlemlerini yapmaktayız. Üniversite kampusu içinde sağlık merkezleri bulunmaktadır. Ayrıca, öğrencilerimiz sağlık sigortaları ile birçok sağlık kurumunda sorunsuz şekilde tedavilerini olabilirler. Oryantasyon süreçlerini öğrenci danışmanlarımızla birlikte hiçbir sorun olmadan atlatacaksınız. Dost ve kardeş ülkemizde, Azerbaycan da bağlı olan Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti’nde eğitim alacaksınız. Alışma süreciniz son derece kısa olacak. Türk kardeşlerimizin arasında eğitim almak size ülkenizde olduğunuz hissini verecek. Bu nedenle, aklınızda alışmak konusunda tereddütler olmasın. Doğu sınırımızla mesafe az ve sürekli gidiş geliş trafik bulunmaktadır. Hava yolu ile kara yolu ve demiryolu üzerinden kesintisiz olarak ülkemize gidip gelebilirsiniz, aileniz de sizi ziyaret edebilir. Uygun fiyatlara önceden uçak biletlerinizi alarak Bakü üzerinden her zaman gidip gelebilirsiniz.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!