Nahçıvan Üniversitesi Tasviri Sanat ve Resim

Sanat düşünebilen gerçeği görebilen toplumu anlayabilen insanların işidir. Sizde Sanat alanında kaliteli eğitim almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Nahçıvan Üniversitesi Tasviri Sanat ve Resim

Sanat, yenilikleri takip etmek ve uygulamalara katılmakla kendinizi geliştirebileceğiniz bir branştır. Çünkü sanata ilgisi olan bireyler her detayı süsleme, geliştirme, yeniden yapılandırma yeteneğini daha iyi noktalara taşıma arzusu içerisindedirler. Tüm bunları da, deneyerek ve yetkin hocaların rehberliğinde sanatın imkanlarından, geçmişinden ve ekol bazında gelişmelerden haberdar olarak gerçekleştirebilirler. Bu anlamda değerlendirildiğinde Nahçıvan Üniversitesi sanat ruhu taşıyanlar için en iyi alternatifler arasında olabilir. Sanatçı kişiliğine sahipseniz Nahçıvan Üniversitesi tam size göre. Zira üniversitenin ortaya çıkan her yeni sanatsal faaliyetleri lisans derecesinde eğitimle destekleyen geniş vizyonuyla “Sanatta ben de varım!” diyebilirsiniz.

Nahçıvan Üniversitesi’nin Sanata Katkıları

Nahçıvan Üniversitesi, hem geleneksel hem de modern sanat akımları çerçevesinde eğitim müfredatını güncel tutar. Aynı zamanda eğitim kadrosunun hassas dokunuşları sanat yorumunda öğrencilere sanatta özgünlüğe giden yolu gösterir. Nahçıvan Üniversitesi’nin “tasviri sanat ve resim” branşı bu felsefeyle açılmış ve müfredatı belirlenmiş programlardan biridir. Bu program, akademik kadrosu ve titizlikle hazırlanmış müfredatıyla öğrencilere sanatı çok farklı perspektiften okuma zemini hazırlar. “Tasviri Sanat ve Resim” bölümü; sanatın görünen yüzüyle yetinmeyen, ayrıntıya dikkat eden ve renkleri hayat felsefesi hale getirenler için bulunmaz bir sanat atölyesidir.

Eğitim Olanakları Nelerdir?

Nahçıvan Üniversitesi, eksiksiz ve güncel müfredatıyla sanat ruhuyla zamana meydan okumak isteyenlerin evidir. Akademik kadrosunun donanımı sizleri çağın ilerisine taşıyacak. Sanat atölyelerinin çeşitliliği ve her fikri ve hissi destekleyen özgür eğitim ortamıyla da hassas ruhunuz kendini evinde hissedecek. Buradan mezuniyetleri sonrasında sanata damgasını vurmuş pek çok genç mevcuttur.

Bölüm müfredatındaki sanat akımları, sanat tarihi ve resmin başlangıcı dersleri ile eğitiminize alanınızdan haberdar olarak başlayacaksınız. Resim çizme teknikleri, tasviri sanat ve resim bütünlemesi dersleri ile de yeteneklerinizin sınırsızlığına tanık olacaksınız.

Çağın ilerisinde müfredatı ile sanatı tanırken uygulama atölyelerindeki deneyimlerinizle geçen zamana eşsiz bir değer katacaksınız. Burada alacağınız eğitimle içinizdeki sanat duyularına yeni boyutlar kazandıracaksınız. Buna ek olarak da, sanat girişimlerinizi destekleyen eğitim ortamı ve uygulama imkânlarıyla alanınızda büyük ilerlemeler katedeceksiniz.

Sanatınızda ekol mü olmak istersiniz ya da dünya çapında ünlü bir ressam mı? Belki de en iyiler listesinde tasviri sanat yorumcularından biri sizsiniz.

Çok Dilli Sanatın Evrenine Yolculuk Yapın

Sanatın dili evrenseldir farkındayız fakat kendimizi kelimelerle açıklamanın konforundan vaz mı geçeceğiz? Sanatın soyut evreninde var olurken kelimelerin sınırlarından da kurtulmaya ne dersiniz? Hem dil gelişimi hem de sanat uygulamaları boyutunda değerlendirildiğinde Nahçıvan Üniveritesi alanında zirve kurumlardan biridir. Çünkü burada Azeri Türkçesi, Rusça ve İngilizce dillerini anadiliniz seviyesinde öğrenme imkanı ve eşsiz bir sanat ortamı vardır.

Konaklama Kolaylığı ve Diploma Denkliği

Üniversiteden alacağınız diplomanın YÖK denkliği vardır. Buna ek olarak da Mavi Diploma imkanıyla Avrupa’da çok geniş sahada iş imkanına sahip olacaksınız.

Yurt imkanlarının çeşitliliği ve ekonomik şartlarda özel ev tutma imkanıyla Nahçıvan’da konaklama ihtiyacını gidermek çok kolay ve düşük maliyetlidir. Ekonomik üniversite maliyeti ve konaklama şartlarıyla kariyerinize sınavsız başlangıç yapın.

Doğru Şartlarda Tam Zamanında Doğru Yerde

Yurtdışında eğitim süreçleri bilgilendirmesi ve süreç takibi hizmetlerimizle Eurostar Yurtdışı Danışmanlık olarak yanınızdayız. 29 yıllık deneyimimizi samimi bir atmosferde öğrencilerimizle paylaşıyoruz. Alanında uzman danışmanlarımız tercih, kayıt ve konaklama noktasında sizleri yalnız bırakmayacaklar.

 

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!