Muhasebe ve Maliye

Muhasebe ile maliye eğitimi almak isteyen öğrencilerimiz, üniversite sınavlarında ter dökmek zorunda değilsiniz. Nahçıvan Üniversitesi muhasebe ve maliyebölümü...

İçindekiler

Muhasebe ve Maliye

Muhasebe ile maliye eğitimi almak isteyen öğrencilerimiz, üniversite sınavlarında ter dökmek zorunda değilsiniz. Nahçıvan Üniversitesi muhasebe ve maliye bölümü size amaçladığınız seçkin eğitimi, mezun olduğunuzda ise YÖK denkliği avantajları sunan diplomayı verecek. Lisans eğitiminizde son derece donanımlı, size geçerli diploma sunacak, özenli eğitimlerinizi alacaksınız, ayrıca yüksek lisans ile doktora eğitimlerinize de devam edebilirsiniz. Nahcıvan Üniversitesi, uluslararası ve bölgesel anlamda birçok üniversite birliklerine üyedir. Aktif bir üye olarak, sıkça ortak bilimsel çalışmaları sürdürmektedir. Öğrencilerin uluslararası platformda kendilerini göstermeleri noktasında son derece önemli bir özelliktir. Azerbaycan Üniversitesi arasında eğitim seçkinliği ile ayırt edilir bir kurumdur.

Muhasebe ve maliye bölümünde, öğrenciler bu iki kariyer alanında kapsamlı derslerin eğitimlerini alırlar. Temel hukuk dersleri, iktisada giriş, muhasebe, kalkülüs, kamu maliyesi, temel bilgisayar uygulamaları, medeni hukuk ve diğer ilgili hukuk dersleri, işletme bilimi dersleri, mikro iktisat, istatistik, vergi teorisi, mali sosyoloji, iktisadi düşünceler tarihi, bankacılık ve finansal kurumlar, Avrupa Birliği ekonomisi, vergi politikası, hazine işlemleri, bütçe teorisi ile hukuku, ekonometri, uluslararası iktisat, yerel yönetimler maliyesi, vergi sistemleri, muhasebe dersleri gayet kapsamlı olarak öğrencilere verilmektedir. Bölümden mezun olan gençler, ülkemizde ve uluslararası olarak muhasebe ve maliye alanında birçok kurumda, firmada çalışabilirler.

Muhasebe ve maliye bölümünde ve okulun diğer bölümlerinde, fakültelerinde amaçladıkları eğitimin çok daha fazlasını alırlar. Okulda, muhasebe ve maliye bölümünü de içeren ekonomi fakültesi, hukuk fakültesi, mühendislik fakülteleri, tıp, diş hekimliği ve diğer sağlık eğitimleri fakültesi, edebiyat ve dil eğitim fakültesi, öğretmenlik fakültesi gibi birçok bölüm ile mesleki eğitim alma şansınız son derece yüksektir. Ülkemizde, meslek liselerinden, düz liselerimizden ya da Anadolu, fen liselerinden mezun olabilirsiniz. Lise türü ve aldığını eğitimin önemi bulunmamaktadır. Ülkemizde fen lisesinden mezun olan bir genç olabilirsiniz, ancak yine de muhasebe ve maliye bölümünde eğitim alabilirsiniz. Sınava girmeniz de söz konusu olmayacaktır. Diplomanızla ve diğer öğrenci danışmanlarımızla birlikte hazırlayacağınız belgelerinizle kayıt başvurusu yapabilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, kayıt işlemleri öğrenci danışmanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Öğrencilerimizle her zaman işbirliği kurmaktayız. Kayıt işlemleri noktasında, diplomanız asıl belge olmakla birlikte, talep dilekçesi, notlarınızı gösteren transkript, pasaport, cv, hastaneden alınan resmi sağlık raporu ve bulaşıcı hastalık testlerinin yapılması ve belgelerin sunulması gerekmektedir. Muhasebe ve maliye bölümü başta olmak üzere, okulda resmi dil Azerbaycan Türkçe sidir. Bu dil noktasında lisans senelerine uygun hale gelmeniz için hazırlık sınıfında öncesinde eğitim alacağınızı belirtelim. Üniversite kampusunda tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir altyapı bulacaksınız. Eğitim binalarında bilgisayar ve internet donanımlı teknik altyapı bulunur. Laboratuarlar, kütüphaneler, elektronik kütüphane, spor merkezleri ve salonları, sanat merkezleri, konferans salonları gibi birçok alan mevcuttur.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!