Kimya

Nahcivan Üniversitesi kimya fakültesi, seçkin akademik kadrosu, donanımlı altyapısı, uluslararası ölçülerde eğitim kalitesi ile öğrencilerimize de...

İçindekiler

Kimya

Nahcivan Üniversitesi kimya fakültesi, seçkin akademik kadrosu, donanımlı altyapısı, uluslararası ölçülerde eğitim kalitesi ile öğrencilerimize de kapılarını açıyor. Lise eğitiminizi herhangi bir bölümde, yani lisede fen bölümü ya da sosyal bölümünde tamamlamış olabilirsiniz. Bu konuda bir sınırlama bulunmamakla birlikte, ülkemizdeki sınav uygulamasından farklı olarak, bir sınava girmeniz gerekmeden, not ortalaması ya da taban puan şartı da olmadan kayıt başvurunuzu yapabilirsiniz. Bilgi almak, destek ve kayıt işlemleri için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımızda sizleri bekliyoruz. Öğrenci danışmanlarımız her zaman sizinle ve destek olmaya hazırlar. Kimya eğitimi almak için ülkemizde mutlaka sınava girmenize gerek yok. Bunu direk kayıt başvurusu ile Nahcivan Üniversitesi nde yapabilirsiniz.

Kimya fakültesi, okulun özenli eğitim ve fen bilimleri fakültelerinden biridir. Dört senelik lisans eğitimlerinden önce okulun eğitim dili olan Azeri Türkçesi öğrencilere hazırlık sınıfında kapsamlı olarak verilmektedir. Bundan sonra, lisans derslerine geçilmektedir. Kimya fakültesinde, biyoloji, fizik dersleri ile laboratuar dersleri, kimya laboratuvar dersleri, genel kimya, genel matematik, analitik kimya, organik kimya, aletli analiz, anorganik kimya, fizikokimya, endüstriyel kimya, kimyada matematik uygulamaları gibi gerek zorunlu, gerekse seçmeli derslerin eğitimleri verilmektedir. Kimya son derece laboratuar çalışmaları ile düzenlenmesi, pekiştirilmesi gereken bir eğitim içermektedir. Bu nedenle, eğitimi verecek bölümün laboratuvar çalışmaları, bilimsel anlamda pekiştirmeler noktasında donanımlı olmalıdır. Nahcivan Üniversitesi bilimsel çalışmalara ve altyapısının geliştirilmesine son derece önemli bir pay ayırmaktadır.

Okul fen bilimleri ve özellikle kimya bölümünde, modern tekniklerle donatılmış bir laboratuar donanımı altyapısı bulunmaktadır. Öğrenciler teorik derslerinden sonra, mutlaka laboratuar çalışmalarına zaman ayrılır, her bir öğrencinin tek tek bu çalışmalara katılması sağlanır. Azerbaycan ın en seçkin üniversitelerinden biri olarak, Nahcivan için de bir gurur kaynağıdır. Üniversite, öğrencilerin modern yöntemler ile kaliteli eğitim almaları için 1967 yılından bu yana maddi anlamda da desteklenmektedir. Seçkin akademik kadro, önemli bilim adamları olarak eğitim verirler. Ayrıca, öğrenciler önemli kaynak kitaplarla, bilgisayar donanımlı sınıflarda, internet bağlantılarını da kullanarak eğitimlerini alırlar.

Nahçivan Üniversitesi, 108 hektar üzerinde kurulan bir kampus alanına sahiptir. Oldukça geniş alana yayılan bir kampustur. Eğitim binaları kapsamlıdır ve eğitimlerin mükemmel donanımlı verilmesi için yeterlidir. Öte yandan, laboratuvarlar, kütüphaneler, teknolojik kütüphaneler, etüt salonları, öğrenciler için yemekhaneler, kültür ve sanat merkezleri ile salonları, geniş açık ile kapalı spor alanları, sağlık merkezleri, kafe ve dinlenme alanları, gezinti alanları gibi alanlar bulunmaktadır. Uygun fiyatlara öğrenciler öğünlerini kampus içinde alabilirler. Yurtların sayısı ve özellikleri memnun edicidir. Bu nedenle, kampus dışında bir konaklama seçeneği arayama gerek yoktur. Uygun fiyatlara 2 ya da 3 kişilik düzenlenen yurt odalarında kalabilirsiniz. Üstelik yurtların aylık ücretleri son derece ekonomiktir.Tüm detaylar ve kayıt hizmetleri ile zaman geçirmeden öğrenci danışmanlarımızla iletişime geçiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!