İşletme

Nahcivan Üniversitesi İşletme bölümü, gençlerimize son derece önemli kariyer fırsatları sunuyor. Günümüzün en fazla tercih edilen lisans eğitimlerinden...

İçindekiler

İşletme

Nahcivan Üniversitesi İşletme bölümü, gençlerimize son derece önemli kariyer fırsatları sunuyor. Günümüzün en fazla tercih edilen lisans eğitimlerinden biri olan işletme eğitiminin kaliteli üniversitelerde alınması, gençlerin uluslararası anlamda kariyer yapmalarında çok avantajlıdır. Okulun çok önemli üniversite birlikleri ile üyelikleri bulunur. Bologna esaslarına uygun eğitim sistemi benimsenmiştir. Buna göre, tüm öğrenciler eşit şartlarda, yenilikçi ve en uygun rakamlarla eğitim alırlar. Avrupa Birliği eğitim esasları uygulanması üniversitenin kıta üniversiteleri ile aynı ilkeleri benimsemesini sağlar. Nahcivan Üniversitesi uluslararası ilişkilere son derece önem veren bir kurum olarak, dört kıtadan 50 üzerinde üniversite ile işbirliği içindedir. Avrupa Üniversiteler Birliği, İpek yolu üniversiteler birliği, Asya Üniversiteleri birliği, Karadeniz Üniversiteleri Birliği, Kafkas Üniversiteler birliği üniversitenin üyesi olduğu üniversite birlikleridir.

İşletme bölümü, üniversitenin en faza talep gören bölümleri arasındadır. Azeri Türkçesi okulun eğitim dilidir. Hazırlık sınıfında bu dili mükemmel bir altyapı ile öğrenebilirsiniz. Elbette kardeş dilimiz olması, öğrencilerimiz öğrenmesini kolaylaştırmaktadır. Hazırlık sınıfında alınan dil eğitiminden sonra, öğrencilerin dört yıllık lisans eğitimleri başlamaktadır. Tüm öğrenciler, Azerbaycanlı ya da diğer ülkelerden gelmelerinde bir fark olmaksızın, eşit şartlarda eğitim alırlar. Temel hukuk dersleri, iktisat, işletme, matematik, davranış bilimleri, işletme fonksiyonları, muhasebe, işletme iletişimi, istatistik, dönem sonu işlemleri, işletmelerde sosyal sorumluluk ve etik, tedarik zinciri yönetimi, pazarlama, teknoloji, inovasyon ve girişimcilik, finansal yönetim, iş ile sosyal güvenlik hukuku dersleri verilir.

Örgüt kuramı, örgütsel davranışlar, pazarlama iletişimi, işletme bilgi sistemleri, denetim, sermaye piyasası ile finansal kurumlar dersi, vergi sistemi dersleri ile stratejik yönetim dersi, finansal tablolar analizi, insan kaynakları yönetimi gibi birçok dersler, gerek zorunlu, gerekse seçmeli olarak İşletme bölümü bünyesinde verilmektedir. Dört senelik lisans eğitimi döneminin ardından, yüksek lisans programlarından öğrencilerimiz, kariyerlerinde uzmanlaşmak istedikleri alanlara göre yararlanabilirler. Master yani yüksek lisans eğitimleri iki senedir. İşletme bölümünden mezun olan gençler, bankalarda ve benzer finans kurumlarında, borsa bünyesinde, kamu kurumlarının ya da özel firmaların muhasebe, alım satım bölümlerinde çalışabilirler.

Uluslararası geçerliği olan bir diploma almak için siz de Nahcivan Üniversitesi nde öğrenci olabilirsiniz. Azerbaycan ın en önemli üniversitelerinden birinden söz ediyoruz. Aynı zamanda bölgenin de adından her daim söz ettiren yüksek eğitim kurumlarından biridir. YÖK tarafından tanınan ve ÖSYM kılavuzunda bulunan bir üniversitedir. YÖK denkliği avantajları diplomalara yansımaktadır. Üniversite ve üniversitelerimiz arasında önemli işbirlikleri de bulunmaktadır. Lise eğitiminizi bölüm farkı olmaksızın tamamlayın ve direk sınavsız şekilde, lise diplomanızla kayıt işlemlerinizi yaptırın. Kayıt işlemlerimizi öğrenci danışmanlarımız gerçekleştirir. Bundan başka, oturma izni ve öğrencilerimizin vize işlemlerini de yapmaktayız. Ülkede sağlık hizmetlerinden yararlanmanız için gerekli sağlık sigortası işlemlerini de danışmanlarımız elinden alacaksınız. Bu hizmeti de gerçekleştirmekteyiz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!