Halk Çalgıları

Geleneksel halk müziğini çalgıları ile çalabileceğiniz halk çalgıları bölümü gençlerin tercihlerinde ilk sıralardadır.

Halk Çalgıları

Geleneksel halk müziğini çalgıları ile çalabileceğiniz halk çalgıları bölümü gençlerin tercihlerinde ilk sıralardadır. Müziğe ilgi duyan pek çok genç bu alanda kendini yetiştirerek geleceğini emin ellere bırakmayı arzulamaktadır. Sizlerde halk çalgı araçları bölüm seçiminizle yurtdışı tercihiyle yola çıkmak istiyorsanız Nahçıvan Üniversitesi doğru bir seçim olabilecektir. Müzik bölümünde yer alarak ritm duygunuzu geliştirebilir, hangi müzik hangi ortamda daha iyi gider mantığını daha detaylı kavrayabilirsiniz. Zaten ruhunuza iyi gelen bu bölüm hayatınızı da kolaylaştırabilecektir. Halk çalgı araçları bölüm seçiminizle hangi çalgı aracını çalmak istiyorsanız onun ritimsel bazda en doğru çalımını öğrenebilecek dilerseniz birkaç farklı seçenek öğrenerek iş sahanızı geniş bir yelpazede tutabilme ayrıcalığını yakalayabileceksiniz. EuroStar yurtdışı danışma birimi ziyaretlerinde bulunarak lisans döneminizi nasıl geçireceğiniz, müzik bölümü avantajları gibi seçenekleri öğrenebilme ayrıcalığını yakalayabileceksiniz.

Halk Çalgıları – Lisans Eğitimi

Nahçıvan Devlet Üniversitesi Sanat Fakültesi’nin Halk Çalgıları Departmanında yer alan bölümler;

Tar (Enstrümantal Performans)
Kemençe (Enstrümantal Performans)
Davul (Enstrümantal Performans)
Kanun (Enstrümantal Performans)
Akordeon (Enstrümantal Performans)

Nahçıvan Üniversitesi eğitim sürecinde akademik yönden son derece donanımlı bir ortamda yer alacağınız garantidir. Hem modern teknolojik bilgisayara ve eğitsel donanımlar hem de kaliteli akademisyenlerle karşılanabileceksiniz. Sizlerin eğitim sürecinizi kaliteli hale getirecek bu ortam sosyal anlamda da tanımadığınız kültürlerle bir araya gelebilmeyi sağlayacaktır. Böylece ülkesel bazda size uyum sağlayacak çevresel ve insan bakış açılarını ortamında öğrenip mezun olduğunuzdaki iş çevrenizi belirleyebilirsiniz. Kendinizi iyi hissettirecek rahat edebileceğiniz bir ortamda ses eğitimindeki yerinizi kullanarak iş başvuru sürecinizi anlamlandırabilirsiniz. Müzik olarak tarihsel geçmişi detaylarıyla inceleyip uygulama derslerine geçerken sizlerin istediğiniz müzik aletini çalma hususunda yönlendirmeler gerçekleştirilecektir.

Halk çalgı araçları bölüm eğitimini tamamlayıp mavi diplomasıyla çalıştıkları yerleri belirleyen kitleyi yakından takip edebilme danışanlarınız rehberliğinde gerçekleşebilecektir. EuroStar yurtdışı eğitim danışmanlığı birimlerini ziyaret etmeniz sonrasında halk çalgı araçları bölüm kaydınızı başlatabilir, harç bilgileriyle ilgili giderleri net bir şekilde öğrenebilirsiniz. Eğitiminiz boyunca öğrencilik yaşantınızın son derece rahat geçeceği ülke avantajları ve size getirilerini de yine danışanlarınızdan öğrenebilirsiniz. Nahçıvan Üniversitesindeki öğrenim hayatınız boyunca hem sosyal ilişkileriniz güçlü olabilecek hem de kendinizi çok yönlü geliştirebileceksiniz.

Seminerler, konferanslar, bilimsel çalışmalar, uygulama derslerinin kalitesi, halk dansları ve konserleriyle eğlenme gibi pek çok aktivite burada sizleri bekliyor. Öğrencilik yaşamınızın adeta dönüm noktası denebilecek lisans süreciniz ve dilerseniz lisans sonrası dönemde eğlenmeye doyamayacaksınız. Hem sosyal ortam hem de akademik kadroyla diğer ülkelerdeki eğitimi karşılaştırabileceğiniz Erasmus fırsatını sonuna kadar kullanabilirsiniz. Sizleri asla yarı yolda bırakmayacak olan EuroStar danışanlarınız özlem duyduğunuz an memleket yoluna gideceğiniz uygun bilet avantajlarını da size bildireceklerdir. Sizlerin ailenizin istediği gibi kaliteli bir öğrenim dönemini en rahat imkanlar çerçevesinde tamamlayabilme fırsatını verecek olan yer Nahçıvan Üniversitesi ‘dir. Hayatınıza yön verecek tüm değişimlerden faydalanırken dolgun maaşlı iş kapılarını mavi diplomanızla gururla açarak iyi ki buradayım deme keyfini ölümsüzleştirebilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!