Fizin Enerji

Nahçıvan Üniversitesi fizik enerji bölümü ile ilgili alanda eğitim almak isteyen gençlerimizi bekliyor. sizde kaliteli eğitimi sınavsız alabilirsiniz..

İçindekiler

Fizik Enerji

Nahçıvan Üniversitesi fizik enerji bölümü ile ilgili alanda eğitim almak isteyen gençlerimizi bekliyor. 1967 yılında kurula Üniversite, bugüne kadar yüzlerce genci mezun etti ve bölgenin en önemli üniversitelerinden biri. Azerbaycan ın en önemli üniversitelerinden biri olan Nahçıvan Üniversitesi, aynı zamanda bu sevimli özerk cumhuriyetin yüz akı eğitim kurumlarından. Dört kıtada, çok sayıda üniversite işbirlikleri olan bir eğitim kurumudur üniversite. Avrupa Üniversiteler Birliği, İpek yolu üniversiteler birliği, Asya Üniversiteleri birliği, Karadeniz Üniversiteleri Birliği, Kafkas Üniversiteler birliği ile etkili üyelikleri ve ortaklıkları bulunmaktadır. Bu sayede öğrencilerin birçok üniversite ve kurum ile bağlantı kurmaları sağlanmaktadır. Öğrenci değişim programları ve çeşitli projelerle öğrenciler deneyim kazanırlar.

Nahçıvan Üniversitesi, Bologna esaslarına, yani Avrupa eğitim kriterlerine uygun bir eğitim sistemine sahiptir. Bölümlerinde malzeme ve modernizasyon açısından eğitim kalitesi dikkat çekmektedir. Buna fizik enerji bölümü de dahildir. Dört senelik bir bölümdür ve okulun eğitim dili Azeri Türkçesidir. Tüm fen bilimlerinde olduğu gibi, okulda, modern bir eğitim altyapısı dikkat çekmektedir. Dersler her zaman uygulamalı olarak pekiştirilir. Bilgisayar donanımları eksiksizdir ve modern laboratuarlarda öğrencilerin pratik eğitimler gelişmeleri sağlanır. Fizik enerji bölümü derslerinde temel olarak, mekanik, fizik laboratuarı, elektrik ve manyetizma, lineer cebir, genel kimya, temel bilgisayar teknikleri ve kullanımı, matematik, analitik geometri, temel bilgisayar bilimleri, titreşim ile dalgalar dersleri birinci sınıftan başlayarak verilir.

Fizik enerji bölümü bünyesinde ayrıca, modern fizik, kuantum fiziği, istatistik fizik, ısı ile termodinamik, optik, istatistik fizik, programlama, klasik mekanik, atom ile molekül fiziği, mantık devreleri, elektronik, relativite teorisi, x ışınları, dinamik, devre analizleri, diferansiyel denklemler, akışkanlar mekaniği, sağlık fiziği, katı hal fiziği, atom fiziği dersleri gibi birçok dersin eğitimleri verilmektedir. Öğrenciler Avrupa eğitim kriterleri olan Bologna esaslarına uygun olarak eğitim alırlar. Her öğrencinin yeteneklerine ve zekalarına uygun olarak hocalar tarafından ilgilenilir, ayrıca, grup çalışmaları konusunda deneyim almaları da sağlanır. Öğrencilerin mezun olduklarında deneyimli olmaları için uygulamalı derslere aktif olarak katılmalarına da son derece önem verilmektedir.

Üniversite bölümleri ile dünyanın birçok ülkesinden öğrencilerin dikkatini çekmektedir. Ülkemizden çok sayıda öğrencimiz da memnun şekilde Nahçıvan Üniversitesi bünyesinde eğitim alırlar. Ülkemizde, Anadolu lisesinden, düz liselerden, fen ya da meslek liselerinden mezun olabilirsiniz. Lise türü ya da eğitim aldığınız bölüm önemli olmaksızın, kayıt başvurunuzu yapabilirsiniz. Eurostar olarak öğrencilerimizin kayıt işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Okul kayıt işlemleri ile birlikte, sağlık sigortası, oturma izinleri, vizelerin alınması gibi birçok işlemleri de danışmanlarımız siz öğrencilerimiz için gerçekleştirmektedir.

Nahçıvan son derece temizli ve huzurlu bir başkenttir. Öğrencilerimiz bu öğrenci kentinde yaşamaktan gerçekten çok memnun kalacaklar. Geniş kampus alanında spordan sanat aktivitelerine, her konuda sosyal faaliyetlerde bulunabileceksiniz. Kampus yurtlarında ekonomik rakamlarla da kalabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!