Felsefe, Politika, Alman Dilleri

Nahcivan Üniversitesi felsefe, politika, Alman dilleri bölümlerinde öğrenci olmak inanılmaz avantajları içeriyor ve bu üniversiteye olan ilgi son derece...

Felsefe, Politika, Alman Dilleri

Nahcivan Üniversitesi felsefe, politika, Alman dilleri bölümlerinde öğrenci olmak inanılmaz avantajları içeriyor ve bu üniversiteye olan ilgi son derece fazla. Nahcivan Üniversitesi 1967 yılından bu yana, kesintisiz olarak ve özenli bir eğitim kalitesi ile akademik hizmet sunmaktadır. Nahcivan Üniversitesi bir Azerbaycan Üniversitesidir ve özellikleri ile ülke yüksek eğitim kurumları arasından öne çıkmaktadır. Uluslararası eğitim kurumları ile işbirlikleri olması okulun ülkelerarası bir statüde olmaları sağlanmaktadır. Üniversite, Avrupa Üniversiteler Birliği, Avrupa Rektörler Kulübü, Asya Üniversiteler Birliği, Karadeniz Üniversiteler Birliği, İpek Yolu Üniversiteler Birliği, Kafkas Üniversiteler Birliği üyesidir. Bu üyeliklerin kazanımları, kuruma uluslararası bir statü kazandırmaktadır. Ayrıca, öğrencilerin düzenli olarak önemli uluslararası projelere, seminerlere, çalışmalara, staj ile öğrenci değişim programlarına katılmaları söz konusu olmaktadır.

Felsefe, politika, Alman dilleri bölümü okulun eğitim kalitesi yüksek diğer bölümleri gibi ilgi çeken bölümdür. Siz de lisans eğitimi, yüksek lisans ya da doktora eğitimi için üniversiteyi tercih edebilirsiniz. Felsefe bölümünde, dört senelik süren lisans sınıflarında, sosyal politika, ilkçağ felsefesi, psikoloji, sosyoloji giriş dersi, sosyal bilimlerde temel kavramlar, uygarlık tarihi,kültür tarihi, matematik, sembolik mantık, insan ve toplum, birey ve davranış, epistemoloji, ortaçağ felsefesi, yurttaşlık bilgisi, aile psikolojisi ve eğitimi, metafizik, ortaçağ felsefesi, bilim ile siyaset felsefesi dersleri gibi birçok derslerin eğitimleri mükemmel seviyede verilmektedir. Politika bölümünde ise, siyaset bilimleri, hukuk, insanlık tarihi, iktisat gibi derslerin kapsamlı eğitimi verilir.

Alman dilleri bölümünde, Alman dilinin eğitimi mükemmel, donanımlı olarak verilmektedir. Almanca dilinin okuma, yazma, fonetik ve gramer yapısının öğretilmesinde, gerekli tüm dersler dört senelik lisans senelerinde eksiksiz olarak verilir. Felsefe, politika, Alman dilleri bölümlerinde, yatay geçiş imkanları da bulunmaktadır. Ayrıca, lisans bölümünde eğitiminizi tamamladıktan sonra, master programlarında uzmanlaşma eğitimi alabilirsiniz. Lisans seneleri okulda dört senedir. Öğrencilerin mezun olmaları ile birlikte, uluslararası geçerliği olan diplomalar ile dünyanın birçok ülkesinde çalışabilirsiniz, master ile doktora eğitimlerinize de devam edebilirsiniz. Elbette bazı bölümler ise beş yıl ve daha üzerinde lisans eğitimleri sürmektedir.

Nahcivan Üniversitesi, 109 hektar alanda kampusa sahiptir. Kampus içinde kapsamlı ve teknik donanımları bakımından mükemmel eğitim binaları, sağlık merkezleri, kütüphaneler, laboratuvarlar, bilgisayar ile internet çalışma alanları, sosyal tesisler, kültür ve sanat merkezleri gibi birçok birim bulunmaktadır. Klasik kitaplardan oluşan kütüphanelerin yanında, ayrıca teknolojik bilgisayar ve internet donanımlı kütüphanelerin olduğunu da belirtelim. Okulun bölümleri, felsefe, politika, Alman dilleri ile birlikte, hukuk fakültesi, tıp fakültesi, eczacılık fakültesi, Roma dilleri, Slav dilleri ve edebiyatı, Dünya edebiyatı gibi dil eğitim fakülteleri, İngilizce öğretmenliği, diş hekimliği, mühendislik fakülteleri gibi birçok fakülte ile aktif eğitim verilmektedir. Okul harçları ise 1200 ile 2000 USD arasında değişmektedir ve iki defada sömestre başlarında ödenebilir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!