Eğitim (Pedagoji) Fakültesi

Nahcivan Üniversitesi Eğitim (Pedagoji) Fakültesi, bu alanda eğitim amaçlayan gençlerimiz için ideal bir fakültesi... Çocuk bilimi anlam...

Eğitim (Pedagoji) Fakültesi

Nahçıvan Üniversitesi Eğitim (Pedagoji) Fakültesi, bu alanda eğitim amaçlayan gençlerimiz için ideal bir fakültedir. Çocuk bilimi anlamına gelen pedagoji; bu alanda eğitim veren gençlere çocukların gelişimi, eğitimi ve öğretimi konusunda ders içerikleri sunar. Yeni nesillerin doğru şekilde eğitilmesi ve geliştirilmesini sağlayan, gerçekten kaliteli bir kurumda alınması gereken meslek eğitimidir. Eğitim (Pedagoji) Fakültesinde eğitim almak için, okulun diğer bölümlerinde olduğu gibi, bir sınava girmeniz gerekmemektedir. Üniversite sınavlarına giren ve belirli puan alan gençlerimiz ÖSYM belgeleri ile öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilirler. Ayrıca, direk olarak lise diplomanızı alarak başvurularınızı yapabilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız olarak, gençlerimizin okulda eğitim almalarını destekliyor ve kayıt işlemlerini de gerçekleştiriyoruz.

Eğitim (Pedagoji) Fakültesi dersleri olarak, eğitim bilimlerine giriş, öğretim ilke ve yöntemleri, eğitimde ölçme ve değerlendirme, eğitim psikolojisi, sınıf yönetimi, özel öğretim yöntemleri, öğretim teknikleri ile materyal tasarımları, öğretmenlik uygulama dersleri, eğitimde eylem araştırması, eğitimde program geliştirme, eğitim tarihi, eğitim sosyolojisi, öğretmenlik meslek etiği, bireysel öğretim teknikleri dersleri verilmektedir. Rehberlik, eğitimde teknolojinin kullanımı, eğitim tarihi, karakter ve değerler eğitimi verilen derslerden bazılarıdır. Elbette öğrencilerin donanımlı eğitim almaları amaçlanır ve fakülte bünyesinde buna göre malzeme ile modernizasyon düzenli aralıklarla yapılmaktadır. Dört senelik eğitimden mezun olan gençler, kaliteli ve donanımlı birer eğitimci adayı olurlar. Yüksek lisans ile üniversitede ya da başka bir üniversitede eğitimlerine devam edebilirler. Eğitim (Pedagoji) Fakültesinde yer alan Departmanlar ve Lisans Bölümleri:

Fakülte Departman Lisans Bölümü
Eğitim Fakültesi Pedagoji ve Psikoloji Departmanı Psikoloji
Eğitim Fakültesi Ders Öğretimi Yöntemleri ve Teknoloji Öğretimi Departmanı Teknoloji Öğretmenliği
Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Departmanı Antrenörlük (Koçluk)
Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Departmanı Beden Eğitimi ve Spor
Eğitim Fakültesi Çatışma Öncesi Eğitim ve Sivil Savunma Departmanı Sivil Savunma ve Güvenlik

Eğitim (Pedagoji) Fakültesi diplomanız ile ülkemiz dahil birçok ülkede çalışabilirsiniz. Geçerli bir diplomanız olacaktır. YÖK tarafından tanınan bir üniversitede eğitim alacaksınız. ÖSYM katalogunda bulunan bir üniversite olduğunu belirtelim. Ayrıca Nahçıvan Üniversitesi uluslararası ilişkilere son derece açık bir üniversitedir. 50 üzerinde, birçok kıtadan üniversite ile bağlantıları bulunur. Öğrenciler bu üniversiteler ile yapılan işbirlikleri sayesinde, öğrenci değişim programlarından, dikey geçiş olanaklarından, staj ya da projelere katılma gibi çeşitli olanaklardan yararlanabilirler. Uluslararası üniversite örgütleri ile bağlantıları da son derece yakındır. Avrupa Üniversiteler Birliği, Asya ve İpek Yolu Üniversiteler Birliği, uluslararası üniversiteler birliği gibi çeşitli kurumlarda bağlantıları bulunmaktadır.

Nahcivan Üniversitesi eğitim kalitesi ve bölümleri ile öğrencilerimizi bekliyor. Azerbaycan Dili ve Edebiyatı ile yabancı diller fakültesi bölümleri, pedagoji, tıp fakültesi, diş hekimliği ve diğer sağlık eğitimleri fakültesi, veterinerlik, botanik ve zıraat mühendisliği fakültesi, mühendislik fakülteleri,fizik, kimya, biyoloji, psikoloji, felsefe, fizik ile matematik fakültesi, bilişim teknolojileri bölümü, işletme, ekonomi ve iktisadi bilimler fakültesi ve diğer birçok bölümünde eğitim devam etmektedir. Nahcivan Üniversitesi geniş kampus alanı ile dikkat çeker. Öğrencilerin eğitimlerini her anlamda donanımlı yapmalarını sağlayan tesisler ve altyapı bulunmaktadır. Ayrıca, spor tesisleri, sanat merkezleri, öğrenci kulüpleri, yemekhaneler ve kapsamlı yurtlar, sağlık merkezleri, internet donanımı ile birlikte öğrencilerin kullanımına sunulmaktadır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!