Dünya Edebiyatı

Nahcivan Üniversitesi dünya edebiyatı bölümü öğrencilerimizi edebiyat eğitimleri kapsamında son derece ilgi çekecekleri bir bölümdür. Genel anlamda,Nahcivan Üniversitesi, uluslararası anlamda...

İçindekiler

Dünya Edebiyatı

Nahcivan Üniversitesi dünya edebiyatı bölümü öğrencilerimizi edebiyat eğitimleri kapsamında son derece ilgi çekecekleri bir bölümdür. Genel anlamda, Nahcivan Üniversitesi, uluslararası anlamda önemli yeri ve kapasitesi ile birçok ülkeden öğrencinin dikkatini çekmektedir. Hem çok zevkli, hem de edebiyat alanında kariyer yapmak ya da kendini geliştirmek isteyen gençlerin kesinlikle tercih etmesi gereken bir bölümdür. Öğrencilerimiz dünya edebiyatı bölümünde lisans eğitimi almalarını kesinlikle tavsiye ederiz. Bu olmasa bile, yüksek lisans ya da doktora eğitimi programlarından kesinlikle yararlanmalısınız. Lisans yılları dört senedir. Üniversitenin harç rakamları, yaklaşık olarak 1.200 USD ile 2.000 USD arasında senelik olarak değişmektedir. Alınan seçkin eğitim ve modern imkanlar noktasında, harç rakamlarının son derece uygun olduğunun altını çizelim.

Dünya edebiyatı bölümü, dünya edebiyatında önem taşıyan, dünya edebiyatını belirleyen, akımlar, yazarlar ve şairler, eserleri, detaylı olarak incelenir ve ders olarak öğrencilere verilir. Dünya edebiyatını belirleyen yapıtların analizleri, düşüncelerin incelenmesi ve aktarılması, bunların eğitimde ustaca verilmesi de dünya edebiyatı derslerinin içinde yer almaktadır. Dersleri ise, edebiyatın temel kavramları, pozitif edebiyat bilimi, 21. yüzyıl edebiyatı, Latin ve Yunan edebiyatı, Doğu Edebiyatı, edebi akımlar ile genel özellikler, Fransız edebiyatı, Rus edebiyatı, Alman edebiyatı, Amerikan edebiyatı, Yunan edebiyatı, İtalyan edebiyatı, İspanyol edebiyatı Türk edebiyatı konularında derslerin detaylı olarak verilmesi söz konusu olmaktadır.

Dünya edebiyatı bölümü, master ile doktora eğitimlerine açık şekilde olan bir bölümdür. Uluslararası dersleri içermesi ise gençlerin birçok alanda kariyer yapmalarını sağlar. Özellikle, yazarlık ya da akademik kariyer yapmayı hedefleyen, bunu da uluslararası boyutta yapmak isteyen öğrencilerin öğrenci danışmanlarımızla zaman geçirmeden kayıt için iletişime geçmeleri önemli olacaktır. Nahçıvan Üniversitesi, birçok lisans bölümlerinde eğitim vermektedir. Edebiyat ile dil eğitim fakülteleri okulun önemli bölümlerinden biridir. Edebiyat fakültesi ile İngilizce, Rusça, Slav dilleri ve edebiyatı bölümleri eğitim seçenekleridir. Tıp fakültesi, diş hekimliği fakültesi kaliteli sağlık eğitimi sunar. Mühendislik fakülteleri, fizik öğretmenliği ve diğer öğretmenlik fakülteleri, mimarlık bölümü, muhasebe ile maliye, hukuk ve iktisat bölümü olarak birçok fakültede eğitim verilmektedir.

Nahçivan Üniversitesi eğitim dili olarak Azerbaycan Türkçesi kabul etmektedir. Bu özellik de öğrencilerimiz için son derece avantajlıdır. Azerbaycan Türkçesi, malum dilimize çok yakındır ve kısa sürede öğrencilerimiz gramerini öğrenirler. Kısa süren bir temel eğitimin ardından, zorlanmadan lisans senelerine geçebilirler. Öğrencilerin derslerine odaklanmaları için mükemmel bir eğitim altyapısı ve sistemi kampusta yer almaktadır. Öte yandan, sosyal yaşam da üst seviyededir. Spor ile ilgilenen öğrenciler son derece desteklenmektedir. Spor yapan öğrencilere özel burs imkanları sağlanmaktadır. Burs olanakları konusunda bol seçenekli olan üniversitelerden biridir ve öğrenci danışmanlarımızla bu konuda bilgi alabilirsiniz. Her anlamda avantajlı bir üniversite öğrencilerimizi bekliyor demek doğru olacaktır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!