Biyoloji Öğretmenliği

Nahçıvan Üniversitesi Biyoloji Öğretmenliği programı kaliteli kadro ve ekonomik şartlarda zorlanmadan eğitim alabilileceğiniz bir üniversitedir.

Biyoloji Öğretmenliği

Biyoloji Öğretmenliği bölümüne Nahçıvan Üniversitesi’nin akademik kadrosu sizinle. Hem kaliteli eğitim alacağınız hem de ekonomik anlamda zorlanmadan lisans diploması alacağınız programın iş olanakları ise çok geniştir.

Nahçıvan Üniversitesi, 1967 yılında eğitim hayatına başlamış ve günümüzde bölgesinin en önemli yüksek eğitim kurumlarından biri haline gelmiştir. Dünya genelinde birçok üniversite ile işbirliği bulunmaktadır. Burada öğrenciler sadece diploma sahibi olmazlar ayrıca önemli bağlantılar ile kendilerini birçok platformda ifade etme şansı da bulurlar.

Tıbbi Biyoloji Nedir ve Kazanımları Nelerdir?

Lisans derecesinde eğitim veren bölümün süresi dört yıldır ve eğitim dili Azeri Türkçesi’dir. Bu dili öğrenmek öğrencilerimiz için son derece kolaydır ve gençlerimiz bu dile çabuk adapte olurlar. Öğrenciler bir senelik hazırlık eğitiminden sonra lisans eğitimine başlamaya hak kazanırlar.

Biyoloji Öğretmenliği bölümü akademik yetkinliği son derece yüksek olan bölümlerdendir. Başlangıç olarak biyoloji temelleri ve genetik konuları ve pedogoji (eğitim) dersleri öğrencilere temelden başlayarak kapsamlı olarak verilir. Program müfredatının merkezinde ise hücre yapısı ve genetik çalışmaları vardır. Bu süreç; hücrelerin özellikleri, hücre zarı, çekirdek yapısı, kanser ve diğer önemli hastalıkların oluşumu ve genetik etkileri, hastalıklar üzerine incelemeler, hücreler ve hastalık ilişkileri, DNA mutasyonları, RNA ve DNA incelemeleri, hücre biyolojisi gibi ayrıntılarla kapsamlı bir müfredatı kapsar. Bu bölümde teorik derslerin yanında, uygulama ve araştırmaya dayanan deneysel dersler de zorunludur. Bunun yanında uygulamaların yenilenmesi için üniversite müfredatında sürekli olarak modernizasyon yapmaktadır. Laboratuvarlar, deneysel çalışma alanları, saha denetlemeleri ve modernizasyon teknikleri son derece ileridir. Tüm bu süreç sonunda öğrencilere araştırma ve ileri bilim metodolojisi aşılanır.

Nahçıvan Üniversitesi, kapasitesi ve donanımları ile öğrencilerin pratik olarak da meslek eğitimini sahibi olmaları için son derece önemli ve yeterli donanımı olan bir kurumdur. Bunun yanında fen bilimleri fakültesi bünyesinde dikey geçiş imkanı da sunmaktadır.

Biyoloji Öğretmenliği Diploma Denklik ve İş İmkanları

Biyoloji Öğretmenliği bölümü, geniş kariyer olanakları sunar ve yenilikçi perspektifte kazanımlar vadeder. Eğitim süreci sonunda alacağınız diplomanın hem YÖK denkliği hem de uluslararası akredite işbirlikleri çerçevesinde Avrupa ülkelerinde geçerliliği bulunmaktadır. Mezuniyet sonrasında üniversitelerin akademik kadrolarına dahil olabilirsiniz. Bir diğer seçenek olarak da laboratuvarlarda uzman olarak çalışabilirsiniz. Bunlara ek olarak da firmalarının ar-ge birimlerinde kendinizi geliştirme imkanına sahip olacaksınız. Aldığınız eğitim donanımıyla kendinize ve alanınıza çağın ilerisinde katkılar sağlayacaksınız.

Bölümle alakalı daha ayrıntılı bilgi maliyet tablosu ya da üniversitenin diğer imkanları hakkında bilgi almak için bizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

Nahçıvan Üniversitesi

Nahçıvan Üniversitesi Eğitim Fakültesi Biyoloji Öğretmenliği bölümü Nahçıvan’da bulunmaktadır.

 

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!