Bilişim Teknolojileri

Nahcivan Üniversitesi Bilişim Teknolojileri bölümü ile öğrencilerimizi bekliyor. Bu bölümde eğitim almanın amacı, en iyi şekilde öğrenmek..

Bilişim Teknolojileri

Nahcivan Üniversitesi Bilişim Teknolojileri bölümü ile öğrencilerimizi bekliyor. Bu bölümde eğitim almanın amacı, bu alanda en üst seviyede çalışacak, bilişim sistemlerine hakim olacak elemanların yetişmesidir. Nahcivan Üniversitesi, yakın coğrafyamızda bulunan, son derece önemli ve uluslararası bağlantıları yoğun olan bir yüksek eğitim kurumudur. 1967 yılından bu yana, oldukça uzun yıllardan beri aktif eğitim hayatında olan bir kurumdur ve halen sürekli gelişme amacı ile eğitim hizmetini vermeye devam etmektedir. Öğrencilerimiz de bu kaliteli ve Azerbaycan ın üzerine titrediği üniversitede eğitim alabilirler. En önemli avantajlardan biri ise sınavsız olarak üniversite girişlerinin öğrencilerimiz için mümkün olmasıdır. Taban puanı sistemi ve şartı olmadan siz de lise eğitiminizi aldıktan sonra, başvurunuzu yapabilirsiniz.

Bilişim Teknolojileri bölümü de dikkat çeken ve öğrencilerimizin mezun olduktan sonra avantajlı kariyer olanakları bulacakları bir bölüm. Alınan bazı dersleri, bilişim suçları ile adli bilişim, bilgi güvenliği, bilgisayar mimarisi, veri iletişimi, insan bilgisayar etkileşimi, elektronik haberleşme düzenlemeleri, veri yapıları ile algoritmalar, web tabanlı eğitim tasarımı ve uygulamaları, çoklu ortam sistemleri, veri madenciliği, gömülü sistemler ve birçok farklı derslerde eğitim alınmaktadır. Kaliteli bir eğitim sistemi bilgisayar donanımı ile verilen dersler, düzenli ve devamı bir internet akışı da Bilişim Teknolojileri bölümünde öğrencilere sunulmaktadır. Öğrencilerin yabancı ya da Azerbaycanlı öğrenciler diye ayrılmadan, eşit şekilde eğitim almaları söz konusu olmaktadır. Bu da Bologna esaslarından ve üniversitenin değişmeyen eşitlikçi eğitim ilkelerinden kaynaklanmaktadır.

Bilişim Teknolojileri bölümünde, modern dersliklerin içinde, bilgisayar donanımlı şekilde, aynı zamanda gerekli olduğu zamanlarda laboratuvar üzerinde de incelemeler yapılmaktadır. Üniversitenin genelinde olduğu gibi, klasik eğitim uygulamaları yanında, aynı zamanda pratik uygulamalarının da yer aldığı bir sistem ile öğrenciler geleceğe hazırlanmaktadır. Nahcivan, bir özerk cumhuriyet olarak ülkemizin doğu sınırında kardeş ülkemizle bağlantı kurmanızı sağlar. Azerbaycan ile doğu sınırımızı oluşturmaktadır. Üniversite ise öğrencilerimizi sonuna kadar kucaklamaktadır. Birçok bölümü ile üniversitede eğitim alabilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız ile bağlantı kurmanız en doğru bilgileri almanız ve başvuruları yapmanız için yeterli olacaktır.

Gerek Bilişim Teknolojileri bölümünde, gerekse üniversitenin diğer bölümlerinde ve fakültelerinde eğitim alırken, diğer yandan 100 hektar üzerinde geniş alanda bulunan kampus içinde çeşitli aktiviteleri de yapabileceksiniz. Spor imkanları kampus içinde son derece gelişmiş durumdadır. Burs imkanlarını da spor yapan öğrenciler bulmaktadır. Sanat aktivitelerine de son derece önem verilir.Üniversitenin kendi radyosu bulunmaktadır. Müzik etkinlikleri de son derece kapsamlı olarak yürütülmektedir. Birçok sanat Kulübünde ve kursunda içiçe bir ortam elde edebilirsiniz. Boş zamanlarınızı mükemmel şekilde planlayabilirsiniz. 4 kıtada, 50 üzerinde üniversite ile işbirlikleri bulunmakla, öğrencilerimizin öğrenci değişim programlarına yer almaları ve birçok önemli projelere katılmaları da söz konusu olmaktadır. Parlak bir eğitim imkanı sizleri bekliyor.

Nahçıvan Üniversitesi ve Bilişim Teknolojileri

Nahçıvan Devlet Üniversitesi (NDU), Azerbaycan’ın en eski ve en prestijli üniversitelerinden biridir. Ülkenin eğitim sistemine yaptığı katkılardan dolayı çok sayıda ödül aldı. Üniversitenin kütüphanesi, koleksiyonundaki 1 milyondan fazla kitapla ülkenin en büyük kütüphanelerinden biridir. Ayrıca 15. ve 16. yüzyıllardan kalma nadir el yazmalarına da ev sahipliği yapıyor. NDU bir milli gurur kurumudur ve Azerbaycan’ın en ünlü yerlerinden biridir.

Nahçıvan Devlet Üniversitesi, 1921 yılında Azerbaycan hükümeti tarafından kurulmuştur. Kurumun başlangıçta üç fakültesi vardı: sosyal bilimler, doğa bilimleri ve beşeri bilimler. Daha sonra bir araştırma kurumu olarak tanındı ve lisansüstü dereceler sunmaya başladı. 1959’da, NSU’da kurslara katılan 6500’den fazla öğrenci vardı. 1972’de üniversite bağımsız Azerbaycan Cumhuriyeti’nin bir parçası oldu; bu, diğer ülkelerin müdahalesi olmadan gelişmesine izin verdi. O zamandan beri, eklenen birçok yeni ders ve bölüm ile güçlenerek güçlendi. Üniversite artık birçok disiplinde lisans ve yüksek lisans dereceleri sunmaktadır.

NDU’nun en popüler derslerinden biri İngiliz edebiyatıdır; Bu kurs, özellikle kariyer beklentilerini geliştirmek isteyen öğrenciler ve yeni mezunlar arasında popülerdir. Diğer popüler kurslar arasında uluslararası ilişkiler, işletme yönetimi, tarih, sosyoloji ve psikoloji yer almaktadır. Bu kurslar özellikle mevcut öğrenciler arasında popülerdir çünkü mezun olduktan sonra kariyer yapmak isteyen öğrenciler için gerekli görülmektedir. Üniversitenin sunduğu bazı dersler arasında “Dünya Jeopolitiği”, “Azerbaycan Dili”, “Halk Sanatı ve Etnografya” ve “Azerbaycan Halk Çalgıları” bulunmaktadır. Bu kurslar sadece mevcut öğrenciler arasında değil, aynı zamanda kültürlerini ve miraslarını öğrenmek isteyen Nahçıvan sakinleri arasında da popülerdir.

Akademik kurslar vermenin yanı sıra Nahçıvan Devlet Üniversitesi, ulusal turnuvalarda yarışan güçlü bir futbol takımına sahiptir. Üniversite, yıllar içinde birkaç futbol turnuvası kazandı ve şu anda yurtdışında profesyonel olarak oynayan birkaç yetenekli genç futbolcu üretti. Nahçıvan’daki birçok spor kulübü, NSU’nun yüksek kaliteli sporcular yetiştirme konusundaki itibarından yararlandı; bu kulüpler, takımlarını güçlendirmek ve ulusal şampiyonluklar kazanma şanslarını artırmak için üniversiteden mezunlar arıyorlar.

Nahçıvan Devlet Üniversitesi, Azerbaycan’da her yıl yüksek kaliteli mezunlar veren bir öğrenme direğidir. Kurum, 90 yılı aşkın bir süre önce kurulduğundan bu yana ülkenin kalkınmasına büyük katkı sağlamıştır. Sadece geleneksel konular için değil, aynı zamanda Azerbaycan mirası ve kültürü için de kurslar sunuyor – ülkenin geleneklerine ve tarihine ne kadar değer verdiğinin bir kanıtı.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!