Bilgisayar Mühendisliği

Nahçıvan Üniversitesi bilgisayar mühendisliği bölümü, gelecek vaat eden özellikleri ile sizleri bekliyor..

Bilgisayar Mühendisliği

Nahçıvan Üniversitesi bilgisayar öğretmenliği bölümü, gelecek vadeden özellikleri ile sizleri bekliyor. Gençlerimiz mutlaka bu kaliteli üniversiteyi, huzurlu ülkeyi ve ekonomik eğitim olanaklarını mutlaka incelemelisiniz. Bilgi almak için elbette öğrenci danışmanlarımız sizleri bekliyor. 26 senelik deneyimlerimizle, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız ile sizlerleyiz. En doğru ve güncel yurtdışı eğitim bilgilerini ve doğru işlem prosedürlerini öğrenci danışmanlarımızda destek alarak yapacaksınız.

Nahçıvan Devlet Üniversitesi’nin Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi bünyesinde yer alan Bilgisayar Mühendisliği lisans eğitimi; bilgisayar sistemleri ve ağlarının tasarımı, geliştirilmesi ve bakımına odaklanan bir lisans programıdır. Bir bilgisayar mühendisliği programının müfredatı genellikle programlama, algoritmalar, veri yapıları, bilgisayar organizasyonu ve dijital mantık gibi konuları kapsayan hem bilgisayar bilimi hem de elektrik mühendisliği derslerini içerir.

Bu temel derslere ek olarak, öğrenciler bilgisayar mimarisi, işletim sistemleri, bilgisayar ağları ve bilgisayar güvenliği gibi özel alanlarda da dersler alabilirler. Program ayrıca, öğrencilerin çeşitli donanım ve yazılım teknolojileri ile uygulamalı deneyim kazanabilecekleri laboratuvar derslerini de içerebilir.

Bilgisayar mühendisliği programları ayrıca, öğrencilerin bağımsız çalışma yoluyla veya fakülte liderliğindeki bir araştırma projesine katılarak araştırmaya katılmaları için sıklıkla fırsatlar içerecektir.

Bilgisayar mühendisliği derecesi, yazılım geliştirme, donanım tasarımı, ağ ve sistem yönetimi, güvenlik ve araştırma ve geliştirme gibi alanlarda çok çeşitli kariyer fırsatlarına yol açabilir. Ayrıca bilgisayar mühendisliği, bilgisayar bilimi veya elektrik mühendisliği veya bilgi teknolojisi gibi ilgili alanlarda lisansüstü programlarda daha fazla eğitim almak için güçlü bir temel sağlar.

Bilgisayar mühendisliği alanında lisans eğitimi almış olmak, öğrencilere bilgisayar mühendisliğinin ilke ve uygulamalarında güçlü bir temel sağlayabilir. Bilgisayar mühendisliği derecesine sahip mezunlar, bilgisayar sistemlerini ve ağlarını tasarlamak, geliştirmek ve sürdürmek için donatılmıştır.

Mezunları, programlama dilleri, veri yapıları, bilgisayar organizasyonu, dijital mantık, bilgisayar mimarisi, işletim sistemleri, bilgisayar ağları ve bilgisayar güvenliği dahil olmak üzere bilgisayar donanımı ve yazılımı hakkında iyi bir anlayışa sahip olacaklardır. Ayrıca, bu bilgiyi yeni bilgisayar sistemleri ve ağları tasarlamak ve geliştirmek için uygulama becerisine sahip olacaklar. Bu programdan mezun olanlar, yazılım geliştirme, donanım tasarımı, ağ ve sistem yönetimi, güvenlik ve araştırma ve geliştirme gibi alanlarda çok çeşitli kariyer fırsatlarına sahip olacaklardır. Finans, sağlık, ulaşım ve imalat gibi çeşitli sektörlerde de çalışabilirler.

Bilgisayar mühendisliği lisans eğitimi ayrıca bilgisayar mühendisliği, bilgisayar bilimi veya elektrik mühendisliği veya bilgi teknolojisi gibi ilgili alanlarda lisansüstü programlarda daha fazla eğitim almak için iyi bir temel sağlar. Bununla birlikte bu alanda diplomaya sahip olmanın bir işi garanti etmediğini belirtmek önemlidir, ancak mezunlar için alanda iş bulma şanslarını artırmak için pek çok fırsat açar, stajyerlik veya ortak çalışma yoluyla, eğitimleri sırasında veya mezun olduktan sonra fırsatlar pratik deneyim kazanmak isteyebilirler.

İlgilendiğiniz programın akreditasyonunu ve müfredatını kontrol etmek ve ayrıca programın sahada pratik deneyim kazanmak için sunabileceği staj veya ortak çalışma olanaklarını göz önünde bulundurmak önemlidir.

Nahçıvan Devlet Üniversitesi

Nahçıvan Üniversitesi tüm avantajları ile öğrencilerimizi bekliyor. Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti, Azerbaycan a bağlı olan bir ülke olarak, huzurlu yaşamın sürdüğü bir Türk yurdudur. Üniversitenin bulunduğu şehir ise başkent Nahçıvan dır.

Nehir kenarında bulunan, son derece planlı bir kent olan Nahçıvan, suç oranı düşük ve medeni bir yaşam sunmaktadır. Nahçıvan Üniversitesi ise şehrin önemi noktalarından birinde, 108 hektar arazi üzerine kurulu şekilde eğitim vermektedir. Önemli ve tercih edilen bölümlerden biri bilgisayar öğretmenliği bölümüdür. Dört sene süren lisans eğitimlerde gerçekten kapsamlı eğitim verilmektedir. Azeri Türkçesi okulun eğitim dilidir. Hazırlık sınıfından ilk sene öğrencilerimiz dili kapsamlı şekilde öğrenmektedir. Türkçemize elbette son derece yakın bir dil olduğundan, öğrenme süreci de zor olmayacaktır. Bilgisayar öğretmenliği bölümünde, eğitimde bilişim teknolojileri, eğitim bilimlerine giriş, bilgisayar öğretim teknolojileri matematiği, eğitim psikolojisi, programlama dilleri, bilgisayar donanımı, algoritma, öğretim ilke ile yöntemleri, siber psikoloji ve eğitim, sosyal medyaya giriş dersleri verilir.

Fizik, öğretim tasarımı, grafik, görsel okuryazarlık ve yaratıcılık, işletim sistemleri ve uygulamaları, internet tabanlı programlama, uzaktan eğitim, bilim ile teknoloji tarihi, özel eğitimde teknoloji uygulamaları, sınıf yönetimi, çoklu ortam tasarımı ile yönetimi, bilgisayar ağları ile iletişim, topluma hizmet uygulamaları, web tasarımı, öğretmenlik uygulamaları gibi dersler kapsamlı şekilde öğrencilere özenle verilmektedir. Gerek teorik eğitimler, gerekse derslerin pratik uygulamaları eksiksiz şekilde öğrencilere aktarılır. Bilgisayar öğretmenliği bölümünde, elbette her öğrencinin kullanabildiği bilgisayarlar bulunmaktadır. Öğrencilerine zaman isterlerse bunları kullanabilirler. Tüm kampus alanında internet donanımı da bulunmaktadır. Modern laboratuarlar ve yeni tekniklerin uygulanması da eğitim kalitesini yükseltmektedir.

Fakültelerin eğitim binalarında öğrencilerin modern ve rahat dersliklerde eğitim alması sağlanmaktadır. Akademik personelin kalitesi ise tartışılmaz. Giderek uluslararası alanda daha çok kendini gösteren akademik kadro öğrencilerin mükemmel bir eğitim almasını sağlamaktadır. Diplomalarınız uluslararası alanda geçerli olacak çünkü akreditasyonu yüksek bir üniversiteden mezun olacaksınız. Birçok ülkede kariyer yapma şansınız olacak, buna ülkemiz de dahildir. YÖK tarafından tanınan bu kaliteli üniversiteden alacağınız diplomanız da denklik unsurları bakımından avantajları sunacak sizlere. Eurostar olarak her zaman yanınızda, eğitiminiz sırasında da size destek olacağımızdan emin olabilirsiniz.

Huzurlu bir kentte, kardeşlerimizin arasında, ayrıca farklı ülkelerden gelen yaşıtlarınız öğrenciler ile birlikte eğitim alma şansı sizleri bekliyor. Medeni bir üniversite, Bologna esaslarına uygun eğitim alma şansı için bu fırsatı değerlendirin.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!