Azerbaycan Dili ve Edebiyatı

Azerbaycan Dili ve Edebiyatı, binlerce öğrencinin en çok tercih ettiği bölümlerden biri olan son derece başarılı bir şekilde tamamlanmak...

Azerbaycan Dili ve Edebiyatı

Binlerce öğrencinin en çok tercih ettiği bölümlerden biri olan Azerbaycan Dili ve Edebiyatı, diğer bir deyişle Azerbaycan Dili Filolojisi son derece başarılı bir şekilde tamamlanmaktadır. Profesyonel öğretim üyeleri ile verilen eğitimin yanı sıra dil pratiği de en uygun şekilde yapılmaktadır. Her öğrencinin hayali olan yurtdışı eğitim Nahçıvan üniversitesinde ayrıca avantajlı oluyor. Ülkenin tüm fırsatlarından yararlanırken öğrenciler, yabancı dilde okuma, yazma ve konuşma imkanlarını da değerlendirebilmektedir. İleri derecede verilen bu eğitim, öğrencilerin akademik hayatlarını da olumlu etkilemektedir. Modern ve gelişmiş olarak tüm imkanları ile öğrencileri bekleyen Nahçıvan üniversitesi, kampüs olarak da geniş kapsamlı bir alana sahiptir.

Akademik Kadro

Binlerce profesyonel akademisyenin bulunduğu bu üniversitede Azerbaycan Dili ve Edebiyatı da ayrıcalıklı olarak tercih ediliyor. Üniversite kampüsü içerisinde pek çok öğrenci tarafından sorunsuz olarak kullanılabilen; konferans salonları ve spor alanları vardır. Aynı zamanda öğrencilerin yararına düzenlenen seminer ve açık konferanslarda üniversite içerisinde sürekli olarak yapılmaktadır. Çok kapsamlı olarak değerlendirilen üniversitede her bölüme özel çalışma alanları da vardır. Özellikle Azerbaycan Dili ve Edebiyatı bölümünde ünlü edebiyatçıların kaynakları ve gelişmiş staj alanları kullanılmaktadır. Öğrenciler bu şekilde eğitim alırken metin çeviri ve sözlü çeviri derslerini de profesyonel olarak alabilmektedir. Bu şekilde yurtdışı öğrencileri olarak Uluslararası firmalarda yüksek statüde iş bulabilmektedir.

İş Fırsatları

Dünyanın her yerinde iş fırsatlarını değerlendirebilecek Azerbaycan Dili ve Edebiyatı öğrencileri, tercümanlık ve çeviri alanlarında da bulunabilmektedir. Hatta Uluslararası yayınevi firmalarında da rahatlıkla iş bulmak mümkün olabilmektedir. Nahçıvan üniversitesi Türkiye’deki Yüksek Öğretim Kurumu tarafından da tanınmaktadır. Böylelikle bu bölüm ve üniversiteden mezun olan öğrenciler Türkiye’de de istedikleri alanda iş bularak kariyerini yükseltebilmektedir. Yalnızca denklik sınavını vererek istenilen tüm alanlarda bulunmak mümkündür.

Eğitim Masrafları

Harç bedelleri ve yaşam koşulları olarak uygun olan ülkede öğrenciler içinde ayrıca kolaylıklar bulunmaktadır. Bu durum eğitim süresinde değerlendirilen sosyal hayat içinde avantajlıdır. Nahçıvan üniversitesi Azerbaycan Dili ve Edebiyatı teknolojik alt yapıya sahip olarak da öğrencilere fırsatlar tanımaktadır. Derslikler tam donanımlı ve teknolojik kullanım alanları son teknolojili olarak kullanılabilmektedir. Türkiye’den gelen öğrenciler için bulunan yurtlardaki kullanım alanları da oldukça gelişmiştir. Market, restoran, sauna, berber gibi alanlarda yurt içerisinde bulunuyor. Öğrenciler kampüs ve yurt içerisinde tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekildedir.

Sınavsız Eğitim

Herhangi bir sınav şartı olmadan istenilen tüm bölümlere seçim imkanı kurumsal firmalar üzerinden sağlanıyor. Bu alanda profesyonel ve tecrübeli olan kurum kayıt süresinde mezuniyete kadar öğrencilere destek vermektedir. Gerek maliyet gerekse seçim alanları olarak da profesyonel kurum öğrencilerin yanında bulunmaktadır. Bu şekilde öğrenciler hiçbir sorun yaşamadan eğitimlerine devam edebilmektedir. Nahçıvan üniversitesi genel anlamda tüm bölümlerde düşük harç ücretleri ve öğrenim şartlarında imkan vermektedir. Bu yüzden öğrencilerin büyük çoğunluğu eğitim için Nahçıvan üniversitesini tercih etmektedir.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!