Azerbaycan Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği

Azerbaycan Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği eğitimini Nahçıvan'da yüksek akademik kalitede, sınavsız ve uygun fiyata alabilirsiniz.

Azerbaycan Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği

Nahçıvan Üniversitesi, kariyerini Azerbaycan Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümünde yapmak isteyenlere birçok olanak sunar. Bunlardan en önemlisi, akademik yetkinliği yüksek ortama sahip olmasıdır. Çok dilli eğitim kalitesi ise bir diğer artısıdır. Dil eğitiminde sunulan uygulama atölye imkanları ve kültürel yelpazesi geniş öğrenci profili dil eğitiminde kaliteyi garantiler. Bölümler arası entegrasyonda yüksek başarısı eğitim müfredatında titizliğinin göstergesidir. Çağı yakından takip eden ve çağa kolay adapte olan bilim anlayışı ise üniversitenin üst sıralarda olmasının başlıca sebeplerindendir.

Akademik Donanım

Nahçıvan Üniversitesi birçok bölümde adından sıkça söz ettirir. Özellikle Azerbaycan Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği alanındaki yetkinliği tartışılmaz. Bu bölümde okuyan öğrenciler akademik kalitesi yüksek ortamda sunulan eğitimle, sanat metinlerini yorumlayacak seviyeye erişirler. Buna ek olarak da, sosyal ortamda öğrendikleri Azerbaycan Türkçesi ile dilimizi karşılaştırmalı değerlendirme kabiliyeti de kazanırlar. Bu da onlara mesleki anlamda yeni ufuklar açacaktır. Böylece de bu üniversiteden mezun olan öğrenciler, Türkiye’deki bir üniversiteden mezun olan meslektaşlarından her zaman önde olurlar.

Tüm bunlara ek olarak bu üniversitenin staj olanaklarıyla öğrenciler teorik bilgilerini pekiştirme imkanına sahiptirler. Böylece bu bölüm mezunları, iş hayatına hiçbir eksiği olmadan başlarlar.

Dil Eğitiminde Kalite

Nahçıvan Üniversitesi, öğrencilerine dil eğitimi noktasında uygulama imkanı fazla doğal bir ortam sunuyor.  Azerbaycan Türkçesinin yanında Rusçayı ve Türkiye Türkçesini rahatlıkla konuşabileceğiniz bu ortam ile dil ediniminizi maksimum seviyeye çıkarabilirsiniz. Ek olarak da, bu üç dili anadiliniz gibi konuşacak seviyeye ulaşabilirsiniz. Bu kazanım da size kariyer noktasında daha geniş bir uygulama ortamı sunarken iş bulma noktasında da büyük kolaylık sağlar.

Nahçıvan Üniversitesi Kampüs İmkanları

Üniversitenin kampüs imkanları: Donanımlı kütüphane hizmeti, sanat metinlerini tartışma olanağı sağlayan atölye grupları,  kültürü gelecek kuşaklara taşıyan festivaller, sanat algısını geliştiren konserler, doğayla iç içe kampüs konumu fen bölümleri için laboratuvarlar şeklinde sıralanabilir.

Nahçıvan Üniversite’ne Sınavsız Kayıt İmkanı ve Diploma Denkliği

Ucuz ve sosyal açıdan gelişmiş olan Nahçıvan üniversitesine sınavsız kayıt yaptırabilirisiniz. Bu üniversiteden alacağınız diplomanın YÖK denkliği bulunmaktadır. Bu sayede bu üniversiteden mezun olan öğrenciler gelişimlerini ülkemizde devam ettirebilirler. Bunun yanında ülkemizde rahatlıkla iş bulabilirler. Üstelik de tüm bu imkanlara 1500 $ gibi cüzi bir maliyetle sahip olabilirler. Burada eğitim alan öğrencilerin KYK burslarına da başvurabiliyor olmaları da mali açıdan bir diğer avantajıdır.

Nahçıvan Üniversitesi Hakkında

Nahçıvan Üniversitesi, Azerbaycan’ın Nahçıvan kentinde bulunan bir devlet üniversitesidir. 1920 yılında kurulmuştur ve bölgenin en eski üniversitelerinden biridir. Bir çok farklı fakülteye sahiptir. Üniversitede çalışılacak ve dereceler verilecek çok çeşitli bölümler vardır. Bölümler arasında arasında öğretmenliği, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, tarih, ekonomi ve sosyoloji yer alır. Nahçıvan’ın Azerbaycan Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümü bu alanda derece ile mezun olan birçok yetenekli öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

Nahçıvan Üniversitesi Öğrenci Sayısı

Nahçıvan Üniversitesi’ne kayıtlı öğrenci sayısı hızla artmaktadır. Şu anda üniversitenin çeşitli kolejlerinde okuyan 20 binin üzerinde öğrenci var. Üniversitedeki tüm dersler çevrimiçi olarak veya bir yazışma sistemi aracılığıyla mevcuttur. Öğrenciler ayrıca üniversitelerinin ana kampüsünde veya Azerbaycan’daki şubelerinden birinde eğitim görmeyi seçebilirler. Nahçıvan Üniversitesi’nin Azerbaycan genelinde toplam 22 kampüsü bulunmaktadır: Gence—Hatabağ/Yevlax/Aydın; Khankendi—Kərşəmli; Bakü-Azadlık; Şeki-Saraycəhəri (Kafkas); Karadağ—Göygöynlü; Guba—Şahinbey; Yevlax—Eğribey; Horadiz —Horasan; Shamakhi—Türkdizə Küçük Şəhər; Lebap —Lebap Camii Camii; Şeki—Türkdizɛyevler Camii Camii; Nahçıvan Şehri—Nukhidavend Camii Camii; Stepanakert Şehri – Stepanakert Türkdizeler Camii Camii).

Kariyer Planı

Üniversite, öğrencilerin birçok kariyere hazırlanmalarına olanak tanıyan geniş bir müfredata sahiptir. Kurslar, işletme yönetimi ve Rusça ve Fransızca gibi yabancı diller gibi birçok farklı alanı kapsamaktadır. Türk dili ve edebiyatı dışında, Nahçıvan Üniversitesi’nde Türkoloji bölümü, Türk edebiyatı bölümü, Türkoloji fakültesi ve Türkçe çalışmaları fakültesi (Türk Dili ve Edebiyatı) gibi başka Türkçe bölümleri de bulunmaktadır. Ayrıca, diğer şeylerin yanı sıra uluslararası politika ve diplomasi ile ilgili konulara odaklanan uluslararası ilişkiler departmanı gibi başka uluslararası departmanlar da vardır. Diğer bölümler, ekonomi fakültesinin, diğer şeylerin yanı sıra ekonomi politikası oluşturma ile ilgili konulara odaklanan ekonomi politikası bölümü gibi ekonomiye odaklanır.

Nahçıvan Üniversitesi Diğer Bölümler

Nahçıvan Üniversitesi’nde ayrıca sanat, bilim ve yabancı dil gibi alanlar için sanat tarihi gibi dersler veren birçok özel bölüm vardır: , sanat teorisi ve eleştirisi, 3D teknolojisi kullanılarak anıtların mimari ve restorasyonu… Ayrıca Ağdam Ağdamlı’nın (Hukuk Bilimleri Anabilim Dalı) yüksek lisans programlarıyla lisansüstü eğitim veren enstitüsü ve Ağdam Ağdamlı’nın (Hukuk Bilimleri Bölümü) adını taşıyan on bir uzmanlık merkezi bulunmaktadır. Ağdam Ağdamlı), Gahafar Abbas (Abbas Gahafar’dan sonra), Fatali Mahomet Vasi (Mahomet Fatali’den sonra), Molla Fazıl Molla (Molla Fazıl’dan sonra), Sadriddin Musavi Roshdi (Roshdi Sadriddin’den sonra).

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!