Antrenörlük (Koçluk)

Henüz alan olarak tanımını bazılarının zor bildiği Antrenörlük bölümü kaliteli lisans bölümleri arasında yer almaktadır.

Antrenörlük

Antrenörlük (Koçluk), alan olarak bilinirliği az olan kaliteli lisans bölümleri arasındadır. Sizler de beden kondisyonunu merkeze alan merak içerisindeyseniz bu bölüm size göre. Lisans eğitimini kaliteli bir ortamda tamamlama arzunuz mu var? Vakit kaybetmeden yurtdışı seçeneklerine göz atmanızı tavsiye ederiz.

Nahçıvan Üniversitesi beden faaliyetlerini esas alan bölümleri dikkate alarak eğitimde çağı takip ediyor. Bu hedef doğrultusunda üniversite, sahip olduğu program skalasını her geçen gün daha da genişletiyor. Hayat felsefeniz sporsa ve sınırsız bir evreniniz varsa Nahçıvan Üniversitesinde bu bölümü okumak tam size göre.

Antrenörlük Müfredatı

Spor eğitimi hedefleri, beden eğitiminde içerik belirlenmesi ve nasıl nasıl organize edileceği işlemi, beden eğitiminde kullanılacak yöntem ve taktikler müfredat içerikleridir. Ayrıca alan eğitiminde teknolojik donanım ve materyal gelişme hedefler arasındadır. Spor ortamının niteliğini geliştirmek ve öğrenci kazanımlarını ölçme hususunda bilgi sahibi olacaksanız.

Öğretme modelleri ve stratejileri, antrenman ortamını düzenleme ve uygun teknolojiyi kullanma, etkin antrenör nasıl olunur, antrenör davranış tutum ve özellikleri dersleri program dahilinde verilen diğer dersler. Bu içeriklerle spor yapma yolunda ilerleyen sporcu kimliğinizde başarılı eğitmenlerden biri olacaksınız. Alanında deneyimli kadro ile alacağınız lisans eğitimiyle iyi bir kariyer başlangıcı yapacaksınız.

Antrenörlük Bölümü İş İmkanları

Pedagoji denildiği zaman aklınıza eğiticiliğin öğretilmesi gelmelidir. Antrenörlük mesleğini tüm ayrıntılarıyla öğreneceğiniz bu program sonrasında spor yapan insanlara doğru teknikleri öğretme yetisine sahip olacaksınız. Sahip olduğunuz diploma ile de resmi ya da özel okullarda öğretmenlik yapabileceksiniz.

Nahçıvan Üniversitesi’nde Antrenörlük alan eğitimini aldıktan sonra üretkenliğinizi artırdıysanız, öz değerlerinize saygınız varsa, girişimci- yaratıcı kimlik geliştirdiyseniz ve takım halinde çalışabiliyorsanız mesleğinize kariyerinizin zirvesinde başlarsınız. Bununla birlikte alanınızın aranan takım üyesi olursunuz.

Sınavsız Üniversite ve Uluslararası Geçerli Diploma

Pek çok bölüm gibi Antrenörlük bölümüne kayıt olmak için de sınav şartı yoktur. Buna ek olarak mezuniyetiniz sonrasında sahip olacağınız diplomanın YÖK denkliği vardır. Artı olarak diplomanız sadece ülkemizde değil birçok Avrupa ülkesinde geçerli olacaktır. Böylece de topluma faydalı bir kimlik ile hayatınızı dolu dolu yaşayacağınız Avrupa sahalarında kendinizi gösterebilirsiniz.

Danışmanlık şirketimizle irtibata geçerek birçok mezun gencimizin deneyim ve fikirlerini öğrenebilirsiniz. Böylece de gelecekteki konumunuzla alakalı reel öngörüler edinebilirsiniz. Mesela iş imkanları dahilinde ne kadar kazanacaksınız ya da hangi iş olanaklarına sahip olacaksınız?

Aklınıza takılan tüm ayrıntılarda ve kayıt sürecinizde yarım asra yakın tecrübemizle yanınızdayız. Deneyim ve imkanlarımızı samimi bir dil ve uzman kadromuzla sizlerle paylaşmaktan büyük mutluluk duyacağız.

Nahçıvan Hakkında

Nahçıvan, Azerbaycan Cumhuriyeti’nde bir ildir ve başkenti aynı adı taşıyan şehirdir. Nahçıvan’ın alanı 3.000 kilometrekaredir; 1.3 milyonluk bir nüfusa sahiptir. Nahçıvan’ın manzarası çoğunlukla kuru ve çöl gibi; kuzey ve doğusunda sulanan arazileri vardır. Nahçıvan, yıl boyunca çok az yağış alan ılıman bir iklime sahiptir. Ayrıca Nahçıvan’da plajlar, parklar, lagünler ve tarihi eserler dahil olmak üzere birçok ünlü turistik yer bulunmaktadır.

Nahçıvan Üniversitesi

Nahçıvan Üniversitesi, 1919 yılında Rus İmparatorluk Hükümeti’nin eğitim sisteminin bir parçası olarak kurulmuştur; 1944 yılında Rusya’dan bağımsız olmuştur. Şu anda Nahçıvan Üniversitesi’nde 14 fakülte bulunmaktadır. Nahçıvan Üniversitesi’nde yaklaşık 20.000 öğrenci öğrenim görmektedir; çoğu lisans mezunudur. Uluslararası öğrenciler, üniversitedeki tüm öğrencilerin yaklaşık %20’sini oluşturmaktadır. Öğrenciler üniversitede öğrenim görmenin yanı sıra spor kulüpleri ile müzik ve sanat programları gibi diğer ders dışı etkinliklere de katılabilirler.

Nahçıvan ve Spor

Nahçıvan’da spor stadyumları gibi çok sayıda dinlenme tesisi vardır – bu tür stadyumlar arasında 32 futbol veya basketbol takımını aynı anda ağırlayabilen Gabala Spor Kompleksi (2015’te açılmıştır) veya Aziz Galaev Stadyumu (1959’da açılmıştır) bulunmaktadır. 14 futbol takımını aynı anda ağırlayabilen Ağdam Spor Kompleksi (2004’te açıldı), aynı anda 12 basketbol takımını ağırlayabilen Şamil Zulfaev Stadyumu (2012’de açıldı) veya 15 futbol takımını aynı anda ağırlayabilen Safaraliyev Stadyumu (2010’da açıldı) aynı anda 16 voleybol takımını ağırlayabilen veya aynı anda 21 basketbol takımını ağırlayabilen Sahil Spor Kompleksi (2015’te açıldı) veya Shabrani Spor Kompleksi (

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!