Nahçıvan Üniversitesi İngilizce Bölümü

Dil konusunda öğrencilerin en çok tercih ettiği İngilizce bölümü, dünyanın her yerinde değerlendiriliyor. Özellikle dil eğitimi bu açıdan büyük...

Nahçıvan Üniversitesi İngilizce Bölümü

Dil konusunda öğrencilerin en çok tercih ettiği İngilizce bölümü, dünyanın her yerinde değerlendiriliyor. Özellikle dil eğitimi bu açıdan büyük avantaj sağlamaktadır. Ukrayna’nın en büyük üniversitelerinden olan Nahçıvan üniversitesi de İngilizce bölümüne destek vermektedir. Türkiye’den sınavsız olarak öğrenci alan Nahçıvan üniversitesi İngilizce bölümü son derece başarılı sonuç vermektedir. Her yıl binlerce öğrencinin yer aldığı bu bölüm sayesinde teknik olarak gelişimde sağlanmış olmaktadır. Türkiye’den binlerce öğrenci mezun olduktan sonra rahatlıkla Türkiye’de iş bulabilmektedir. Yüksek Öğrenim Kurumu tarafından tanınan Nahçıvan üniversitesi İngilizce bölümü denklik sınavı ile aynı şekilde kullanılabilmektedir. Yurtdışında çalışmak isteyen öğrencilere de kolaylık sağlayan İngilizce bölümü dünyanın birçok ülkesinde geçerli olabilmektedir. Bu şekilde öğrenciler mezun olduktan sonra kariyerine istediği yerde devam edebilmektedir.

Nahçıvan üniversitesinin dünya genelinde bilinen başarısından ötürü, üniversite imkanları da giderek gelişiyor. Gerek sosyal aktivite gerekse kampüs kullanım alanları oldukça fazladır. Öğrenciler farklı bölümler için verilen seminerlerde de yer alarak eğitimine katkıda bulunabilmektedir. Aynı şekilde kampüsün sosyal tesislerinde eğlenceli şekilde vakit geçirmek de mümkündür.

Özellikle dünya çapında öğrencilerin bulunduğu Nahçıvan üniversitesinde, bütçe olarak giderler 2000 – 3000 Euro arasında olmaktadır. İngilizce bölümü için geçerli olan bütçe diğer bölümlerde de farklılık gösterebilmektedir. Bu şekilde yıllık olarak giderler önceden ayarlanarak yıl içerisinde pek zorluk yaşanmamaktadır. Nahçıvan üniversitesi İngilizce bölümü için öğrencilerin yapması gereken ilk işlem bu alanda tecrübeli bulunan kurum ile iletişime geçmektedir. Böylelikle vize işlemlerinden konaklama işlemlerine kadar tüm aşamalar hızlıca tamamlanır.

İngilizce bölümünde bulunan akademik İngilizce eğitiminin yanı sıra Ukraynaca da öğrenim mümkündür. Yabancı dil gelişimi olarak büyük fırsat olan Nahçıvan üniversitesinde bu alana yönelik seminerlerde yapılmaktadır. 2300 üzerinde akademisyen bulunan üniversite içerisinde her bölüme özel çalışmalar ve seminerlerde sürekli olarak düzenlenmektedir. Yazılı ve sözlü olarak verilen eğitim sayesinde öğrenciler akademik olarak en iyi şekilde gelişmektedir. Büyük avantaj olarak değerlendirilen Nahçıvan üniversitesi büyük bir yerleşime sahiptir. Yurtdışından gelen öğrenciler kampüs içerisinde zaman geçirerek eğlenceli olarak yaşamlarını sürdürebilmektedir. Aynı şekilde ülke içerisinde ucuz olarak gezintiye çıkmakta öğrencilere sunulan aktiviteler arasındadır.

Hem teorik hem de uygulamalı olarak alınan yurtdışı İngilizce bölümü eğitimi sonrasında mezun olan öğrenciler çeviri yaparak ya da tercümanlık işlerinde bulunarak kariyerini sürdürebilmektedir. Hatta Ukrayna da bulunan büyük yayınevlerinde de iş bularak kariyer planlaması yapabilmektedir. Metin çeviri ya da sözlü çeviri gibi derslerinde bulunduğu İngilizce bölümü Nahçıvan üniversitesinde sunulmaktadır. Ucuz ve sosyal bir ülke olan Ukrayna dünya genelinde de gelişmişliği ile bilinmektedir. Büyük çoğunluğu öğrencilerden oluşan ülke her alan öğrencilerin gelişimi için yapılmıştır. Kısa sürede tamamlanan kayıt işlemleri sonrasında öğrenciler hızlıca hem ülkeye hem de üniversiteye uyum göstermektedir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!