Matematik ve Finans

Nahcivan Üniversitesi matematik finans bölümü eğitim vermek üzere öğrencilerimizi bekliyor. Üniversitenin bölümlerinde özenli ve seçkin bir eğitim...

İçindekiler

Matematik ve Finans

Nahcivan Üniversitesi matematik finans bölümü eğitim vermek üzere öğrencilerimizi bekliyor. Üniversitenin bölümlerinde özenli ve seçkin bir eğitim anlayışı hakim. Bologna esaslarına uygun eğitim anlayışı benimsenmiş. Üniversite 1967 yılından bu yana aktif eğitim hayatının içinde yer alan, ülkenin en önemli ve Azerbaycan ın yüz akı olan eğitim kurumlarından biridir. Nahçivan, yaklaşık olarak 500.000 nüfusa sahip, Azerbaycan a dışişleri bakımından bağlı olan özerk bir cumhuriyettir. Başkenti yine Nahcivan dır. Aynı zamanda Türkiye ile Azerbaycan arasında kara sınırını da bu kent devlet oluşturmaktadır. Ülkemizle Nahcivan arasında sürekli kara ve hava yolu bağlantısı bulunmaktadır. Nahcivan Üniversitesi 100 hektar üzerinde kampus alanı ile öğrencilere mükemmel bir eğitim yaşantısı sunmaktadır.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız olarak yirmi yılın üzerinde bir süredir sizlerin hizmetindeyiz. Öğrenci danışmanlarımız okul hakkında en güncel bilgileri sizlere verecekler ve kayıt işlemleriniz de tarafımızdan yapılmaktadır. Matematik finans bölümü eğitiminizi beklentilerinizin üzerinde şekilde bu okulda alabilirsiniz. Bölüm derslerinden kısaca bahsetmek gerekirse, öğrenciler, ekonomi, işletme ve ekonomi matematiği, bankacılık ve finans dersleri, istatistik, işletme iletişimi, orta düzey ekonomi, muhasebe, finansal veri analizi, makroekonomi, işletme finansmanı, bankacılık, uluslararası finans ve bankacılık, kurumsal finansman, finansal hizmet pazarlaması, portföy yönetimi, finansal modelleme ile matematik bilimleri ile ilgili dersler kapsamlı olarak öğrencilere verilmektedir.

Bölümün temel amacı, öğrencilere, matematik temel bilgilerini ve finans kavramları vermek, bu şekilde, finansal sorunları matematik sistematiği üzerinden çözmelerine olanak sağlamaktır. Matematik finans bölümü, ayrıca lisans eğitimleri dışında yüksek lisans olarak, eğitim programları da sunmaktadır. Öğrenciler lisans eğitimlerinden sonra, kariyer hedeflerine uygun master programları uygulayabilirler. Diğer bölümlerden öğrenciler de bu şekilde matematik finans bölümünde master eğitimlerini alabilirler. Üniversitenin lisans bölümlerinde, istisnalar dışında eğitim seneleri dört senedir.Yüksek lisans bölümünde ise iki sene eğitim sürmektedir. Azerbaycan Türkçesi okulun eğitim dili olup, ayrıca öğrencilerin dil eğitimlerini kaliteli şekilde almaları için hazırlık sınıfında dil eğitimi almaktadır.

Nahcivan Üniversitesi, kapsamlı kampusu ile yeterli miktarda eğitim binalarında, donanımlı eğitim kalitesi olan bir okuldur. Kampus içinde özel üniversite radyosu devamlı olarak yayın yapar. Müzik okulda son derece önemlidir ve korolar, solo müzik eğitimleri, enstrümanlar ile eğitimler, devamlı olarak müzik kursları öğrencilere verilmektedir. Önem verilen bir diğer konu ise spor etkinlikleridir. Spor yapan öğrenciler için burs imkanları sağlanmaktadır. Modern spor tesisleri ve imkanları öğrencilere sunulur. Sanat etkinlikleri açısından da öğrencilerin faydalanması için kampus içinde etkinlikler yapılır ve bunun için altyapı bulunur. Kampus içinde kütüphaneler, laboratuarlar, birçok etüt odası ile öğrencilerin derslerini pekiştirmeleri söz konusu olmaktadır. Buna göre, öğrencilerimiz hem derslerini mükemmel şekilde alırlar, hem de sosyal açıdan dolu öğrencilik geçirirler. Kaliteli bir eğitim fırsatı sizleri bekliyor.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!