İngilizce Dili ve Edebiyatı

Nahcivan Üniversitesi İngilizce dili ve edebiyatı bölümü, İngilizce dilini kapsamlı ve doğru şekilde öğrenmeniz, edebiyat dersleri ile bu dil üzerinde...

İngilizce Dili ve Edebiyatı

Nahcivan Üniversitesi İngilizce dili ve edebiyatı bölümü, İngilizce dilini kapsamlı ve doğru şekilde öğrenmeniz, edebiyat dersleri ile bu dil üzerinde eğitim vermeye de hazır hale gelmeniz için mükemmel bir eğitim vermektedir. Ülkemizde de elbette, ayrıca dünyanın birçok üniversitesinde bu eğitim verilmektedir. Ancak, sınav sistemi ülkemizde uygulanmaktadır. Birçok açıdan da bu Nahcivan Üniversitesi, gençlerimize avantajlı eğitim hizmeti sunmaktadır. Öncelikle, öğretim bedelleri olarak harç miktarlarının oldukça ekonomik olduğunu belirtelim. Sene içinde, iki defada ödeyebileceğiniz harçlarınızda, çeşitli burs olanaklarından da yararlanabilirsiniz. Bilgi almak, üniversitenin özelliklerini öğrenmek ve kayıt işlemlerini gerçekleştirmek için öğrenci danışmanlarımız size yardımcı olmaya hazır.

Nahçıvan Üniversitesi

Nahcivan Üniversitesi bir kamu üniversitesidir. İngilizce dili ve edebiyatı bölümünde öğrenciler dört sene lisans eğitimi almaktadır. Bundan sonra, bölümün uzmanlık alanlarında yer alan master eğitimi seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz. Bu bölümde, İngilizce dili yanında, okulun genel eğitim dili olan Azeri Türkçesi eğitimini da hazırlık sınıfında alabilirsiniz. Bölümde verilen dersler ise, edebiyata giriş, ileri İngilizce uygulamaları, İngilizce konuşma ve iletişim becerileri, kısa hikaye, klasik mitoloji, İngiliz edebiyatı tarihi, eleştirel düşünme ve akademik yazı, çağlarda İngiliz edebiyatı, roman türünün doğuşu, romantik şiir, edebi çeviri, edebiyat kuramları ve eleştirileri, Britanya kültürü, Gotik edebiyat derslerinde eğitim alır öğrenciler. Diksiyon ve hızlı okuma dersleri, blog yazarlığı, edebiyatta bilim ile teknoloji, edebiyat ve güç, edebiyat ile felsefe, edebiyat ile sinema, müzik, psikoloji, siyaset, dilbilimi, Amerikan şiiri ve tiyatrosu, romanı, Afro Amerikan edebiyatı, Latince giriş dersi ve birçok dersle, son derece yoğun bir dil eğitimi bölümde öğrencilere verilmektedir.

Mezun Olduktan Sonra

İngilizce dili ve edebiyatı bölümünden mezun olanlar, uluslararası geçeli bir diploma alırlar. Bu dili son derece kapsamlı olarak, okuma ve yazma olarak, konuşma olarak ve tarihleri içinde değişen şekilleri olarak öğrenirler. Yüksek lisans ve doktora eğitimlerine de devam edebilirler. Birçok ülkede, ülkemizde de öğretmen olarak ya da daha farklı kariyer olanaklarında çalışabilirler. Bir dünya üniversitesinden mezun olan gençlerimiz uluslararası bir çalışma platformu bulacaklardır.

Kampüs Olanakları

İngilizce dili ve edebiyatı bölümünde eğitiminizi alırken, bir yandan da yaşınızın gereği sosyal etkinliklerden de en üst seviyede yararlanabileceksiniz. Spor alanları ve olanakları çok geniştir. Buna önem veren üniversite, spor yapan gençler için burs olanakları sunmaktadır. Kampus içinde açık ve kapalı spor alanlarında zaman geçirebilirsiniz. Öğrenci kulüplerinde ilginize göre de katılabilirsiniz. Kampus içinde yurtların sayısı öğrencilerimizin konaklaması için de son derece uygundur. İki ve üç kişilik yurt odaları bulunmaktadır. Temiz, güvenli ve olanakları olan yurtlarda kalabilirsiniz. Ayrıca ekonomik rakamları da bütçenizi zorlamadan kalmanızı sağlayacak. Şehir içinde kiralık dairelerde de kalabilirsiniz. Özellikle ilk senelerinizde yurt ortamında kalmanın daha uygun olacağını, alışma sürecinizde bunun daha yerinde olacağını belirtelim.

Bölüm Hakkında

İngilizce, öncelikle edebiyatta ve uluslararası iletişimde ikinci dil olarak kullanılan dildir. Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya ve Birleşik Krallık’ın doğal dilidir. Sürekli kullanım yoluyla birkaç yüzyıl boyunca gelişen karmaşık ve dinamik bir dildir. Büyük harf kullanımı olarak bilinen dilbilgisi kuralı, okuyucuların kelimeleri kitap başlıkları, kitap bölümleri, makaleler veya bir çalışmanın diğer bölümleri olarak kolayca tanımlamasını sağlar. İngilizcenin doğal dili hem edebiyatta hem de günlük yaşamda kullanılmaktadır. İnsanlar birbirleriyle resmi veya gayri resmi gibi farklı tarzlar kullanarak İngilizce iletişim kurarlar.

İngilizce

İngilizce’nin doğal dili hem edebiyatta hem de günlük yaşamda kullanılır; ancak, bu iki alan arasında bazı farklılıklar vardır. Edebiyatta yazarlar fikirleri, düşünceleri ve duyguları okuyucuların anlayabileceği sözcükleri kullanarak iletirler. Bu kelimelere edebi İngilizce veya standart İngilizce (SE) denir. SE, British Association for Standardized English (BASE) tarafından oluşturulmuş gramer kurallarını ifade eder. Örneğin, SE, bir soru sözdizimi oluşturmadıkça, bir cümlenin “Is” veya “Was” gibi bir soru kelimesiyle bitmesini yasaklar. BASE’in kurallar oluşturmaya yönelik titiz inceleme süreci nedeniyle, cümlelerin “is” veya “was” ile bitmesinin kabul edilebilir birkaç yolu vardır – bu da mantıksal yapıya sahip çok sayıda doğru cümleyle sonuçlanır. Ek olarak, noktalama işaretleri için BAF standartları, cümlelerin nasıl ayrılacağı ve metnin nasıl noktalanacağı konusunda tutarlı desenler oluşturur, böylece kolayca yüksek sesle okunabilir veya kağıda yazdırılabilir.

Edebiyat

Edebiyat ile günlük yaşam arasındaki temel fark, ikisinin konusu ve amaçlanan anlamlarıdır. Edebiyat, şiir veya nesir gibi fikirleri iletir; üzüntü veya sevinç gibi duyguları da iletebilir. Genellikle bakış açısı (POV) adı verilen belirli bir perspektiften yazılmış anlatılardan oluşur. POV, okuyucu için bir yanılsama duygusu yaratmak için yazarın hikaye içindeki olayları nasıl ilişkilendirdiğini tanımlar. Örneğin, bir yazar bir hikayeyi birinci şahıs bakış açısıyla -kendi düşünceleri- anlatırsa, okuyucularının o anda ne hissettiğini anlaması için olayları kendi bakış açısından anlatırdı. Bir yazar ayrıca, dikte stili olarak bilinen şeyi kullanırsa, yazarken düşüncelerini ilişkilendirebilir – düşüncelerini önce fiziksel olarak yazmadan dikte ederek, böylece daha önce düşünülmüş materyallere karşı onları yeniden bağlayacak bir editör veya hayalet yazar tarafından kontrol edilebilir. sadece yazarın düşüncelerine dayanan özgün bir kompozisyon.

 

 

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!