İktisadi Hukuk

Nahçıvan Üniversitesi iktisadi hukuk fakültesi, iktisat ve hukuk eğitimleri ile mükemmel bir eğitim seçeneği ve gençlerimizi bekliyor. Uygun eğitim harçları,kaliteli eğitimi, uluslararası...

İçindekiler

İktisadi Hukuk

Nahçıvan Üniversitesi iktisadi hukuk fakültesi, iktisat ve hukuk eğitimleri ile mükemmel bir eğitim seçeneği ve gençlerimizi bekliyor. Uygun eğitim harçları, kaliteli eğitimi, uluslararası ilişi kurma konusunda avantajları ile Nahcivan Üniversitesi gerçekten öğrencilerimizin dikkatini çekmesi gereken bir üniversite. Bu eğitim şansını, lise eğitiminizi tamamladıktan sonra, lise diplomaları ile, eğitim aldıkları bölümüm önemi olmadan, kayıt başvurularını yapabilirler. Ülkemizdeki belirleyici sınav puanları üniversite girişlerinde dikkate alınmamaktadır, ayrıca, üniversite ve iktisadi hukuk bölümüne kaydolurken bir sınava girmeniz söz konusu olmayacaktır. Yapmanız gereken, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız ile iletişim kurmak ve bilgi almak. Kararınızı verin ve bu mükemmel eğitim şansını öğrenci danışmanlarımızın desteği ile elde edin.

İktisadi hukuk bir lisans bölümü olarak eğitim süresi dört yıldır. Yüksek lisans eğitimleri için eğitim seçenekleri de danışmanlarımızla görüşebilirsiniz. Bu bölüme, hukuk dersleri olarak iktisadi bilimler, iktisat ile hukuk arasında bağlantılar incelenmektedir. Hukuk ve iktisat arasındaki ilişki, iktisadi anlamda rekabet, haksız rekabet durumları, fiyatlandırmalar, sermaye ve emek ilişkileri, çalışanların ve işverenlerin hakları gibi birçok konu dersler üzerinden öğrencilere aktarılmaktadır. Mülkiyet hakları iktisadı, kurumsal anlamda iktisat, bunlara ilişkin düzenlemeler önemli konulardır. İktisat ve hukuka giriş ve temel dersleri de öğrencilere temel eğitim olarak verilir. Günümüzün iktisadi yapısına uygun uzmanların yetişmesinde önemli bir bölümdür.

İktisadi hukuk bölümü ve genel olarak üniversite bölümlerinde eğitim dili Azerbaycan Türkçesi dir. Türkçemize çok yakın bir dil olmakla birlikte, tam olarak gramer yapısının da öğrenilmesi için hazırlık sınıfında öğrenciler eğitim almaktadır. Akademik kadro bakımından okul yüksek oranda beklentileri karşılamaktadır. Seçkin akademisyenlerin eğitim verdiği üniversite, başarılı performansı ile birçok uluslararası birliğe üyedir. Nahcivan Azerbaycan a bağlı özerk cumhuriyettir. Huzur içinde, medeni insanları ile mükemmel zaman geçireceğiniz bir ülkedir. Ayrıca üniversite kampusu geniş bir yüzölçümüne sahip olarak, öğrencilerin tüm ihtiyaçlarına karşılayacak üzere altyapısı bulunmaktadır. Konaklama bakımından da öğrencilerimiz sıkıntı yaşamamaktadır.

Üniversitenin konaklama açısından oldukça yüksek kapasiteli yurtları bulunmaktadır. Son derece ekonomik aylık rakamlarla kurumun kendi yurtlarında kalabilirsiniz. Konaklama rezervasyonları öğrencilerimiz için tüm işlemler öğrenci danışmanlarımız tarafından yapılır. Siz sadece konaklama konusunda seçiminizi yapacaksınız. Yurt odaları 2 ya da 3 kişilik olup, kız ve erkek öğrenciler için ayrı mutfak, banyo gibi kullanım alanları bulunmaktadır. Yurt binalarında spor salonları ve etkinlik odaları bulunmaktadır. Kampus içinde spor merkezleri, kütüphaneler, etüt alanları ve birçok tesis sosyal anlamda zaman geçirmek için öğrencilerimizi beklemektedir.

Nahcivan ile kentlerimiz arasında düzenli uçuşlar bulunmaktadır. Öğrencilerimiz uygun fiyatlarla sıkça ailelerini ve yaşadıkları kentleri ziyaret edebilirler. Tatillerde yakın çevrelerde geziler yaparak bölgeyi keşfedebilirler. Yaşam rakamları olarak zorlanmayacağınızdan emin olabilirsiniz. Huzurlu bir yaşam ve kaliteli bir eğitim sizleri bekliyor.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!