Gümrük ve İktisat

Nahçivan Üniversitesi gümrük ve iktisat bölümü siz değerli öğrencilerimiz bekliyor. Bu bölüm mezunlarına geniş kariyer olanakları sunmaktadır...

İçindekiler

Gümrük ve İktisat

Nahçivan Üniversitesi gümrük ve iktisat bölümü siz değerli öğrencilerimiz bekliyor. Bu bölüm mezunlarına geniş kariyer olanakları sunmaktadır. Öğrenciler gümrük mevzuatına aynı zamanda iktisat derslerine hakim olduklarından, resmi kurumlarda gümrük alanında çalışabilirler. Mali işlerle ilgili kurumların ilgili birimlerinde, ya da özel şirketlerde, ihracat, ithalat bölümlerinde çalışabilirler. Oldukça geniş çalışma alanları ile ilgi gören bir bölümdür. Gümrük ve iktisat bölümünde, bir sınav şartı olmadan eğitim almak isterseniz, sizi kabul edecek Nahcivan Üniversitesi tam da tercih edeceğiniz bir okul. Bu bölümde dört sene lisans eğitimi verilir. Birçok master programı da bulunan bir bölümdür ve tercih etmeniz size avantajlar sunacaktır.

Bölümde eğitimi verilen dersler, iktisata giriş, genel işletme, genel muhasebe, işletme matematiği, ticari iletişim, hukuka giriş, mikro iktisat, idare hukuku, makro iktisat, istatistik, finansal analiz, borçlar hukuku, bilgisayar, maliyet muhasebesi, uluslararası pazarlama, bilgisayarlı gümrük işlemleri, kambiyo rejimi ile dış ticaret, kaçakçılığın önlenmesi ve izlenmesi, ihracat ve ithalat yönetimi, uluslararası ticaret hukuku, gümrük vergisi dergileri, uluslararası ekonomik kuruluşlar, risk yönetimi, müşteri ilişkileri yönetimi, gümrük teşkilatı ve tarihi, sosyoloji, stres yönetimi, bilişim etiği, halkla ilişkiler, tüketici ve üretici davranışları, vergi sistemi, dış ticaret işlemleri muhasebesi gibi çok yönlü derslerle meslek eğitimi mükemmel şekilde verilmektedir. Uluslararası ekonomi hukuku, işletme finansı, meslek etiği ve diğer derslerin de mükemmel şekilde verildiğini ekleyelim.

Gümrük ve iktisat bölümü, son derece zengin ders içerikleri ile öğrencilere dünyanın dört bir tarafından gerek resmi, gerekse özel kurumlarda, kuruluşlarda, uluslararası alanda çalışma imkanı sunmaktadır. YÖK tarafından tanınan bir okuldur Nahçıvan Üniversitesi ve YÖK denkliği bakımından diploma avantajları bulunmaktadır. Birçok kıtada elli üzerinde akademik seviyede eşit üniversite ile işbirlikleri bulunduğundan, öğrenci değişim programları, yüksek lisans ve doktora eğitimlerine okul öğrencileri değerlendirebilirler. Birçok bölümde okul bünyesinde doktora programları ve master programları da öğrencilerimize açıktır. Sıkça üniversitenin üyesi bulunduğu çok sayıda üniversiteler birliği ile, öğrencilerin deneyim kazanacakları çalışmalar yapılmaktadır. Gümrük ve iktisat bölümü de öğrencilerimizin hayli kendilerini gösterebilecekleri bir bölümdür.

Derslerin işleyişi ve genel anlamda eğitim sistemi Bologna esaslarına uygun olarak eğitim vermektedir. Tüm öğrencilerle eşit olarak ilgilenilmektedir. Derslerin işleyişi mutlaka teorik eğitim yanında pratik uygulamalarla pekiştirilir. Öğrencilerin bireysel çalışmaların yanında grup çalışmalarından deneyim kazanmaları da amaçlanır. Öte yandan, öğrencilerin derslerinin yanında sosyal anlamda kendilerini geliştirmelerine de son derece önem verilmektedir. Spor yapan öğrenciler desteklenir ve çeşitli burs programlarına dahil olurlar. Aynı zamanda sanat yönünden ve notları yüksek olan öğrencilere de burs imkanları tanınabilir. Kampus 100 hektar üzerinde yüzölçümünde, birçok tesisi ile son derece kapsamlı altyapısı ile dikkat çekmektedir. Yüksek kapasiteli yurtlar, ekonomik rakamlı yemekhaneler öğrencilerin bütçesini sarsmadan eğitim almasını sağlar.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!