Botanik

Son derece zevkli, doğru bir üniversiteden mezun olarak geçerli diploma alınması durumunda çalışma alanları ise uluslararası boyutlarda olan botanik eğitimini,...

İçindekiler

Botanik

Son derece zevkli, doğru bir üniversiteden mezun olarak geçerli diploma alınması durumunda çalışma alanları ise uluslararası boyutlarda olan botanik eğitimini, avantajlı şekilde Nahcivan Üniversitesi botanik bölümünde alabilirsiniz. Bir zıraat mühendisliği bölümü olan botanik, son derece önemli olan bir eğitim bölümüdür. Bilimsel alanda başarılı eğitim sistemi ile dikkat çeken Nahcivan Üniversitesi, botanik alanında da kapsamlı eğitimi ile dikkat çekmektedir.

Bu bölümde, botanik, genel fizik, kimya, genel ekonomi, istatistik, bitki fizyolojisi, bitki koruma dersleri, tarım tarihi ile deontoloji, tarla bitkileri dersleri verilmektedir. bitkiler üzerine araştırma ile deneme uygulamaları dersleri, peyzaj mimarlığı, bahçe bitkileri hastalıkları, bahçe bitkilerinin ıslahı, korunması, bitki biyoteknolojisi, genel meyvecilik ile sebzecilik, temel laboratuar teknikleri, bahçe bitkileri zararlıları, bağcılık, insan ilişkileri ile iletişim, moleküler biyoloji, süs bitkileri yetiştiriciliği, turunçgiller, budama teknikleri, bahçe bitkileri, hibrit tohum üretimi, ılıman iklim meyveleri, mantar yetiştiriciliği, meyve ağaçları yetiştiriciliği, özel bağcılık ve özel sebzecilik, üzümsü meyveler, topraksız bağcılık uygulamaları ile birlikte derslerde öğrencilere verilmektedir.

Dört sene lisans bölümleri sürmektedir. Öğrencilerimiz, bu bölümde ya da farklı bölümlerde eğitimlerini tamamladıktan sonra, yüksek lisans ve ilerleyerek doktora eğitimlerine de üniversite bünyesinde devam edebilirler. Nahcivan Üniversitesi botanik bölümü eğitimlerinde, oldukça geniş alanlara yayılan deneysel alanlarda öğrencilere mükemmel bir uygulamalı eğitim vermektedir. Ekili alanlar, fidanlıklar, bağlar, seralar, özel ekim bölgeleri, tohumluklar, laboratuarlar öğrencilerin kullanımlarına açıktır. Ayrıca, dersliklerde bilgisayar ile internet desteği de kesintisiz olarak sunulur. Hem teorik, hem de pratik olarak eğitim verilmektedir.

Eğitim dili Azeri Türkçesi olarak belirlenmiştir. Birkaç bölümde Rusça da verilir. Her iki dilin eğitimlerini öğrenciler hazırlık sınıflarında kapsamlı olarak öğrenmektedir. Nahcivan Azerbaycan ana yurduna bağlı olarak, özerk yapıda bir cumhuriyettir. Bir Türk yurdudur. Kardeş ülkemizdir. Kardeşlerimizle, Türk halkı ile bir arada olan öğrencilerimiz kesinlikle yabancılık çekmezler. Üniversite, ülkemiz üniversiteleri başta olmak üzere, dört kıtada elli üzerinden yüksek öğretim kurumu ile ilişkisi olan bir kurumdur. Ayrıca, çok sayıda uluslararası üniversite birliği ile üyelikleri olan bir kurum olduğundan, öğrencilerimiz uluslararası sahaya çıkma konusunda çok avantajlıdır.

Nahcivan Üniversitesi nde geniş uygulamalı eğitim alanlarının olması, okulun 100 hektar üzerinde olan yani bir hayli geniş olan kampus alanı sayesindedir. Öğrenciler derslerinde geniş sahalar ve eğitim binalarında beklentilerinin üzerinde çalışma olanakları bulurlar. Yurtlarda, temiz ve güvenli şekilde, çok ekonomik rakamlara kalabilirsiniz. Öğrenci danışmanlarımız kayıtlarınızı yapacaktır. Ayrıca, yemekhanelerde uygun bedellerle, bütçenizi sarsmadan yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Burs olanaklarını öğrencilerimize danışmanızı tavsiye ederiz. Özellikle spor yapan öğrencilere gerçekten önemli burslar ile destekler verilir. Üniversite bünyesinde, spor ve sanat gibi aktiviteleri yapan öğrencilerin eğitimlerinde önemli şekilde desteklendiklerini belirtelim. Bologna esaslarına uygun eğitim veren seçkin bir üniversitedir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!