Askeri Teknik Fakülte

Nahcivan Üniversitesi askeri teknik fakülte eğitimi almak isteyen öğrencilerimizi bekliyor. Askeri eğitim almak ve ileride bir ordu mensubu olarak görev...

İçindekiler

Askeri Teknik Fakülte

Nahcivan Üniversitesi askeri teknik fakülte eğitimi almak isteyen öğrencilerimizi bekliyor. Askeri eğitim almak ve ileride bir ordu mensubu olarak görev yapmak isteyen gençlerimiz, ülkemizde bulunan Milli savunma üniversiteleri ile birlikte, Nahcivan Üniversitesi askeri teknik fakülte seçeneğini de değerlendirebilirler. Lise eğitiminizi tamamlamanızın ardından, başvurularınızı yapabilirsiniz. Ülkemizde lise eğitiminizi, meslek liselerinde, düz liselerde, fen liselerinde ya da Anadolu liselerinde almış olabilirsiniz. Matematik, sosyal bilimler ya da fen bölümünde eğitim almış olabilirsiniz. Bu noktada bir fark olmaksınız, öğrenci danışmanlarımızla görüşerek askeri teknik fakülte eğitimi başvurularınız için gerekli bilgileri alabilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, başvurularınız ve kayıt işlemlerinizde her zaman sizinleyiz.

Askeri teknik fakülte, üniversitenin savunma sistemlerinde çalışacak, kara, hava ve deniz kuvvetlerinde görevler alabilecek, öte yandan teknik eğitimle uzmanlaşmış personelin yetişmesinde hizmet vermektedir. Bu bölümde eğitim alan öğrenciler, kariyerlerini silahlı kuvvetler bünyesinde sürdürebilirler. Lisans eğitim dili Azerbaycan Türkçesi dir. Bu dil üniversitenin genelinde kabul edilen eğitim dilidir. Dil konusunda öğrencilerimiz yabancılık çekmezler, çünkü, malum Azerbaycan Türkçesi zaten dilimize çok yakın, öğrenilmesi, kavranması son derece kolay bir dildir. Bunun dışında, üniversitenin birkaç bölümünde Rusça eğitim de verilir. Hazırlık sınıfında dil eğitiminin ardından, lisans senelerinde öğrenciler kapsamlı askeri teknik eğitim alırlar.

Teknik fakülteye öğrencilerin yeterli hale gelmesi için, sosyal bilimler, temel matematik, fen bilimleri alanlarında temel bilgilere sahip olmaları gerekmektedir. Ayrıca bölümün öngördüğü birtakım fiziksel özellikleri de taşımaları lazımdır. Fiziksel olarak ise birtakım hareketleri yapmaları önemlidir. Bu nedenle, fiziksel özelliklerinizin de yeterli olup olmadığını öğrenmek için öğrenci danışmanlarımızdan bilgi almalısınız. Üniversitenin ön askeri fiziksel hazırlık bölümünde de öğrenci olarak, bu bölüme net olarak hazırlanabileceğinizi belirtelim. Bu detayları en güncel şekilde öğrenci danışmanlarımızdan alabilirsiniz. Yüksek standartlarda bir eğitim sizleri beklemektedir. Alanlarında mükemmel isimler olan akademik isimlerden derslerinizi alacaksınız. Ayrıca üniversitenin yurtdışı bağlantıları ile öğrencilerin de yurtdışı üniversiteleri ve ülkelerinde bağlantı kurma şansları da bulunmaktadır.

Nahcivan Üniversitesi son derece geniş bir kampus alanında sahiptir ve üniversitenin tüm bölümlerine yeterli altyapısı bulunur. Askeri teknik fakültede gerek teorik, gerekse uygulamalı olarak tüm çalışmaların eksiksiz olarak yapılmasını sağlayacak altyapı da öğrencilere sunulmaktadır. Teknik derslerin, bilgisayar ve laboratuar ortamlarında desteklenmesinin yanında, spor aktiviteleri, tatbikatlar, uygulamalı derslerin tamamı da eksiksiz olarak öğrencilere aktarılır. Hem erkek öğrencilerimiz, hem de bayan öğrencilerimiz bu bölüme başvurularını yapabilirler. Mezun olmalarından sonra, askeri birliklerde subay ve astsubay seviyesinde kariyer yapabilecekleri gibi, aynı zamanda, memur olarak da çeşitli kademelerde görev alabilirler.

Nahcivan 500 bin nüfusu ile son derece huzurlu, aynı zamanda, sevimli ve doğu sınırımızda bağlantımız olan bir ülkedir. Öğrencilerimiz eğitimlerinden kalan zamanlarında oldukça keyifli zaman geçirebilirler.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!